REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Polski startup powalczy z kacem

Nomi Biotech Corp. wypuściło już preparat Alcorythm, który przyspiesza rozkład aldehydu octowego, tym samym niwelując objawy kaca.

07.08.2019
8:47
Za dużo alkoholu lub cukru w diecie? Polski start pomoże na kaca
REKLAMA

Nomi Biotech Corp. to polsko-japońskie przedsięwzięcie. Firmą zarządza Marcin Jaskuła, który specjalizuje się w rynkach dalekowschodnich. Technologią spółki zajmuje się zaś Kohei Yagi z Japonii. Obu panów wspierają mec. Michał Żukowski i dr Jakub Urbański.

REKLAMA

Nomi Biotech Corp. celuje w rynek wart 100 mld dol.

Na tyle wycenia się bowiem rynek napojów funkcyjnych, czyli takich które wspierają ludzki organizm w różnych sytuacjach. Jedną z nich jest przesadzenie z alkoholem, drugą nadmierne spożycie cukru. Startup chce jednak rozszerzać swoje portfolio na różne wyzwania stawiane przez dietę XXI wieku.

Otyłość, cukrzyca oraz dysfunkcje układu krążenia powodowane przez nadmierne używanie przez producentów żywności np. cukrów, soli oraz konserwantów to choroby cywilizacyjne, które globalnie stanowią olbrzymi problem nie tylko dla systemów opieki zdrowotnej, lecz wpływają też na szereg bardzo poważnych aspektów makroekonomicznych

Rzeczpospolita cytuje szefa firmy, Marcina Jaskułę.
REKLAMA

1 mln zł od NCBiR

Projekt wsparło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ale wkrótce pojawili się kolejni inwestorzy. W Nomi Biotech Corporation zainwestował również fundusz Black Pearls VC. O inwestycji przesądziło zaplecze naukowe firmy, a także rosnąca świadomość klientów jeśli chodzi o zdrowotne aspekty diety. Ma ona być znacznie większa w Japonii, gdzie ludzie często sięgają po preparaty chroniące wątrobę przed alkoholem czy innymi skutkami spożywania wysoko-przetworzonej żywności.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA