REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Forever 21 zamyka sklepy w Polsce. Popularna amerykańska sieć ogłosiła bankructwo

Sklepy sprzedające ubrania dla nastolatków od 1984 roku pojawiły się w Polsce dwa lata temu. W sumie firma otworzyła osiem placówek, które właśnie zostaną zamknięte

30.09.2019
20:51
Sieć Forever 21 ogłosiła bankructwo
REKLAMA

Firma zdecydowała się wnieść do sądu wniosek o ochronę przed wierzycielami. Dzięki możliwościom jakie dają procedury za oceanem chce wyjść z tarapatów finansowych, likwidując część sklepów.

REKLAMA

To ważny i konieczny krok, dzięki któremu możliwe będzie dalsze działanie firmy. - Komentuje decyzję o opuszczeniu Azji i Europy, Linda Chang, Excutive Vice President Forever 21. - Chcemy zreorganizować nasz biznes i znaleźć na rynku nowe miejsce dla sieci Forever 21.

Tym „nowym miejscem” ma być Ameryka Łacińska, gdzie Amerykanie zapowiedzieli już kontynuację swojego biznesu.

Forever 21 obecna jest na 47 rynkach i prowadzi 800 sklepów. Redukcja obejmie 40 krajów, a liczba placówek skurczy się o połowę, Sieć była popularna wśród młodzieży przed 2000 rokiem. Obecne kłopoty marki można uzasadnić przede wszystkim rozwojem mody w e-commerce.

Do tej pory roczne przychody firmy oscylowały w granicach 3 mln dolarów. Ostatnio sieć popadła w kłopoty finansowe i zamknęła sklepy w Londynie i na terenie Chin.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA