REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Sklepy GO Sport Polska sprzedane. Sieć wykupili Singapurczycy

GO Sport Group z Francji i Sportmaster Operations z Singapuru zawarły umowę kupna-sprzedaży GO Sport Polska. Transakcja obejmuje przejęcie 34 sklepów GO Sport Polska o łącznej powierzchni sprzedaży 37 tys. mkw. Wartość transakcji nie została ujawniona.

30.09.2019
19:15
Sieć GO Sport Polska sprzedana
REKLAMA

Sportmaster Operations prowadzi sklepy w Rosji, na Ukrainie, w Kazachstanie, na Białorusi i w Chinach. Jak zaznaczyli przedstawiciele firmy, przyjęty plan rozwoju zakłada, że nowo pozyskany polski biznes będzie wspierany przez przedstawicieli z Ukrainy i Rosji. Na stanowisko dyrektora ds. rozwoju biznesu powołano Janusza Gembarskiego, który do tej pory był dyrektorem operacyjnym w rosyjskim oddziale Castoramy.

REKLAMA

Sportmaster planuje działać pod obecną marką GO Sport, ale w przyszłości sklepy zostaną poddane rebrandingowi. Jednocześnie zapewnia, że zamierza skorzystać z doświadczenia, wiedzy i kompetencji zespołu GO Sport Polska, zatrzymując zespół. Planowane są za to zmiany formatu sklepów, aby poprawić widoczność kategorii, sportu i marek. Sklepy będą zaopatrywać wiodące światowe marki sportowe, a także inne popularne marki handlowe, w tym własne marki Sportmaster.

Go Sport Polska prowadzi 33 sklepy detaliczne w 16 miastach w Polsce, zajmuje się w nich sprzedażą artykułów i ubrań sportowych oraz sprzętu turystycznego .Sportmaster powstał 27 lat temu, jest międzynarodowym sprzedawcą produktów sportowych i outdoorowych. W Europie znajduje się w pierwszej dziesiątce firm sprzedających ubrania i sprzęt sportowy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA