REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Akcje CD Projektu wystrzeliły: +4… +5… +6 proc. Zapowiedzi wiedźminów entuzjastycznie przyjęte przez rynek

Lepsze od oczekiwań wyniki za pierwsze półrocze 2022 r., plany wydawnicze i zapowiedzi kolejnych przejęć oraz – niestety – osiągnięcie w środę najniższego kursu od pięciu lat – to wszystko spowodowało, że akcje CD Projektu poszybowały na otwarciu w czwartek +4 proc. Ale czy to wystarczy, by utrzymać wzrosty, przekonamy się po południu.

08.09.2022
10:26
cd projekt wyniki
REKLAMA

CD Projekt pokazał w drugim kwartale przychody niższe o prawie 41 proc. niż w ubiegłym roku i 1,2 proc. od oczekiwań analityków. Grupa wypracowała 161,8 mln zł, tymczasem rynek oczekiwał 163,7 mln zł.

REKLAMA

Pozostałe wyniki były sporo wyższe od prognoz. Zysk netto po spadku rok do roku o 38 proc. wyniósł 44,8 mln zł. Rynek oczekiwał jednak wyniku na poziomie 37,7 mln zł. Zysk operacyjny spadł o 34,3 proc. do 52,2 mln zł, ale analitycy prognozowali 43,9 mln zł. EBITDA obniżyła się o 31 proc. do 73,8 mln zł i też była wyższa niż konsensus, który zakładał wynik na poziomie 66,5 mln zł.

Trudno się zatem dziwić, że na otwarciu czwartkowej sesji akcje CD Projektu poszły w górę o niemal 4 proc. do 81 zł. Potem zdrożały jeszcze do 81,65 zł, a w ciągu godziny dobiły do 82,40 zł (+5,8 proc.). Serce rośnie, patrząc na ten wzrost. Niepokoję się jedynie, czy bykom wystarczy pary, by utrzymać ten wzrost. Dlaczego?

new TradingView.widget( { "width": 700, "height": 610, "symbol": "GPW:CDR", "timezone": "Etc/UTC", "theme": "dark", "style": "3", "locale": "pl", "toolbar_bg": "#f1f3f6", "enable_publishing": false, "range": "1D", "allow_symbol_change": true, "container_id": "tradingview_b00da" } );

W środę akcje CD Projektu również otworzyły się na poziomie 81 zł, o 3,1 proc. powyżej wtorkowego zamknięcia, na dodatek w trakcie sesji zwyżkowały o ponad 7 proc. Jednak w drugiej części dnia zjechały nagle do 76,81 zł, najniższego poziomu od 2017 r. Dzień zakończyły prawie 0,9 proc. poniżej kreski.

new TradingView.widget( { "width": 700, "height": 610, "symbol": "GPW:CDR", "timezone": "Etc/UTC", "theme": "dark", "style": "3", "locale": "pl", "toolbar_bg": "#f1f3f6", "enable_publishing": false, "range": "60M", "allow_symbol_change": true, "container_id": "tradingview_02376" } );

CD Projekt postawi na fuzje i przejęcia

W całym pierwszym półroczu 2022 r. CD Projekt wypracował 377,9 mln zł przychodów, 113,7 mln zł zysku netto, 137,5 mln zł operacyjnego i 181 mln zł EBITDA. W ubiegłym roku na koniec pierwszego półrocza spółka pochwaliła się odpowiednio: 470,6 mln zł przychodów, 105 mln zł wyniku netto, 122,6 mln zł zysku operacyjnego i 178 mln zł EBITDA.

Zarząd już zapowiedział, że w październiku zaktualizuje strategię rozwoju spółki. Zgodnie z informacją, która pojawiła się w raporcie, grupa chce postawić na przejęcia i fuzje, głównie z myślą o rozwoju studia deweloperskiego CD Projekt RED.

Wracamy do świata, który jest częścią historii CD Projekt. Tym samym zgodnie z zeszłoroczną zapowiedzią studio CD Projekt RED rozpoczęło równoległą pracę nad dwoma Projektami klasy AAA – zapowiedział Adam Kiciński, prezes zarządu Grupy CD Projekt.

CD Projekt zapowiada dodatek do „C2077„ i „Wiedźmina” na nowe konsole

Pierwsze półrocze 2022 r. było dla CD Projekt bardzo aktywne, zarówno biznesowo, jak i operacyjnie. Wydanie next-genowej wersji „Cyberpunka” przyniosło falę pozytywnych komentarzy od graczy, a co za tym idzie satysfakcjonującą sprzedaż, zwłaszcza na konsolach – czytamy w komunikacie wydanym przez spółkę w środę.

Jak dodano, główny team deweloperski kontynuuje prace nad „Widmem wolności”, dodatkiem do „Cyberpunka”, którego wydanie zaplanowano na przyszły rok.

REKLAMA

CD Projekt odnotował w raporcie nawiązanie strategicznego partnerstwa z Epic Games. W efekcie przyszłe tytuły CD Projekt RED, w tym tytuł z nowej wiedźmińskiej sagi, będą tworzone przy użyciu technologii Unreal Engine.

Dodatkowo już w przyszłym tygodniu na Netfliksie zadebiutuje 10-odcinkowy serial anime „Cyberpunk: EDGERUNNERS”, a w końcówce roku „Wiedźmina 3: Dziki Gon” doczeka się oczekiwanej od wielu miesięcy wersji na konsole najnowszej generacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA