REKLAMA
  1. bizblog
  2. Media i rozrywka

CD PROJEKT RED wie jak zarobić na marce. Nadchodzi planszówka Cyberpunk 2077: Gangs of Night City

Przejmij kontrolę nad bezwzględnymi gangami walczącymi o dominację nad przestępczym półświatkiem w błyszczącym piekle, jakim jest Night City - tak nową grę w świecie Cyberpunk 2077 zapowiadają jej twórcy, wydawnictwo CMON. Będzie to planszówka, która powstaje we współpracy z CD PROJEKT RED.

03.06.2022
13:15
CD PROJEKT RED wie jak zarobić na marce. Nadchodzi planszówka Cyberpunk 2077: Gangs of Night City
REKLAMA

Cyberpunk 2077 to gra na komputery i konsole wypuszczona przez polskie CD PROJEKT RED. To właśnie to studio ma na swoim koncie serię gier Wiedźmin, które okazały się gigantycznym sukcesem.

REKLAMA

Cyberpunk 2077 miał w prawdzie na początku problemy techniczne, które rzutowały na przyjęcie gry, jednak ten czas produkcja ma już za sobą. Gra na stałe zapisała się wśród najważniejszych komputerowych produkcji. Cyberpunk 2077 jest marką rozpoznawalną na całym świecie i uwielbianą przez graczy.

Światowy sukces wart jest wykorzystania, tym bardziej, że fani wręcz domagają się kolejnych dodatków i historii związanych ze światem Cyberpunk 2077.

Wydawnictwo CMON wyda planszówkę, która powstaje we współpracy z CD PROJEKT RED. i osadzona jest w świecie Cyberpunk 2077. W tym momencie warto przypomnieć, że sama gra wideo powstała w oparciu o papierowy system RPG.

Cyberpunk 2077: Gangs of Night City będzie strategią z figurkami

Gra nazywać będzie się Cyberpunk 2077: Gangs of Night City i jak sama nazwa wskazuje będzie rozgrywać się w głównym punkcie świata Cyberpunk 2077 czyli w metropolii Night City

Będzie to strategia z figurkami, w której gangi walczą o kontrolę nad miastem. Miasto jest również żywą częścią gry.

Gracze wcielą się w przywódcę gangu, organizując członków gangu, tak aby przejąć władzę w mieście. Grywalne gangi to Maelstrom, Tiger Claw, Valentinos lub Voodoo Boys, z których każdy ma swoje unikalne mocne i słabe strony.

Twoje działania wpływają nie tylko na twoją grę i przeciwników, ale także na samo miasto. Każdy gang ma inne atrybuty i cele, dzięki czemu gracze będą mieli inne wrażenia z gry.

Ważny będzie też czynnik ekonomiczny oraz odpowiednie zarządzanie klasami postaci w tym netrunnerami.

W Cyberpunk 2077: Gangs of Night City spotkamy wiele znanych postaci

Tym, co ma wyróżniać Cyberpunk 2077: Gangs of Night City, jest możliwość wyboru narracji. Chociaż twórcy nie wyjaśnili w pełni, jak będzie to dokładnie wyglądać w grze, chodzi o to, że w miarę postępów, będą miały miejsce różne wydarzenia, zmieniające zasady interakcji między graczami. 

Może to prowadzić do różnych zakończeń gry w zależności od tego, jak gracze zareagują na te wydarzenia. 

Akcja Cyberpunk 2077: Gangs of Night City rozgrywać będzie isę kilka lat przed wydarzeniami pokazanymi w grze wideo. Wśród postaci pojawsią się dobrze znani fanom T-Bug, Jackie Welles, Nix, Rogue czy Johnny Silverhand.

REKLAMA

Projektantami gry są Andrea Chiarvesio , Eric M. Lang , Alexio Schneeberger , Francesco Rugerfred Sedda

Póki co gra Cyberpunk 2077: Gangs of Night City została zapowiedziana na Kickstarterze i nie wiadomo kiedy będzie miała miejsce premiera.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA