REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes /
  3. Motoryzacja

Chcą wynajmować harleye przez komórkę. Carsmile szykuje się na otwarcie sezonu motocyklowego

Algorytmy już pracują i lada chwila Carsmile zacznie wynajmować motocykle. Spółka poinformowała w środę, że rusza z kolejnym projektem, za który będzie odpowiadał nowy członek zarządu w osobie Grigoriya Grigorieva.

24.02.2021
14:27
Chcą wynajmować harleye przez komórkę. Carsmile szykuje się na otwarcie sezonu motocyklowego
REKLAMA

Na zdj. od prawej Łukasz Domański, CEO Carsmile, i Michał Knitter, wiceprezes

REKLAMA

Abonament na motocykle to logiczna kontynuacja działalności, którą udało się Carsmile zamieszać na rynku wynajmu samochodów osobowych. Do tego stopnia, że na spółkę skusił się taki potentat jak Naspers, cały czas właściciel OLX-a i były właściciel Allegro.

Mając 3300 sprzedanych aut planuje w kolejnym kroku podbić rynek motocykli. Abonamenty na motocykle, dostępne przez smartfona, to innowacja na skalę światową

– przekonuje spółka.

Wynajem motocykli nawet na jeden sezon?

Grigoriy Grigoriev odpowiedzialny za nową usługę informuje, że prace są zaawansowane, a firma zrobi wszystko, by wyrobić się ze startem na nadchodzący sezon motocyklowy.

Moim marzeniem jest, by za jakiś czas w Polsce można było wynająć motocykl na jeden sezon. Zrobię wszystko, aby to było możliwe

– zapowiada szef rozwoju i strategii w segmentu motors w OLX.
 class="wp-image-1367629"
Grigoriy Grigoriev, nowy wiceprezes Carsmile'a

Michał Knitter, wiceprezes i współzałożyciel Carsmile'a, przyznaje, że skonstruowanie abonamentu na motocykl to wyzywanie.

Trzeba uwzględnić koszt ubezpieczenia i serwisów. Motocykl dużo szybciej traci na wartości niż samochód. Na rynku jest też mniej instytucji zainteresowanych finansowaniem motocykli. A my przecież chcemy sprzedawać abonamenty przez smartfona. Ale nasze algorytmy już nad tym pracują

– zapewnia.

Honda, BMW i Harley Davidson?

Firma nie chce opowiadać o szczegółach oferty, wiadomo jedynie, że robi wszystko, by abonamenty na motocykle działały dokładnie tak samo jak w przypadku samochodów. A działa to tak, że po odpaleniu aplikacji na smartfonie klient może załatwić wszystko – od wybrania modelu przez załatwienie finansowania po… odbiór. Tak, tak, można to załatwić bez kontaktu z pracownikiem firmy.

Z plotek krążących po rynku wynika, że na początku w ofercie znajdą się jednoślady trzech marek i jak udało nam się dowiedzieć, jedną z nich może być Harley Davidson. Ja obstawiam dodatkowo jeszcze Hondę i BMW, ale oczywiście mogę się mylić ;)

Choć zakup dobrego motocykla trzeba wydać od 20-100 tys. zł, firma przekonuje, że nie trzeba już będzie posiadać fortuny i nie będzie konieczności wiązania się z wybranym jednośladem na lata.

Abonament na motocykl to usługa, dzięki której czujesz się tak, jakby motor był twój, ale nie musisz kupować go na własność

– podkreśla Grigoriy Grigoriev.

Na rynku tąpnęło, ale Carsmile pobił rekord

Z danych firmy Samar wynika, że w 2020 roku zarejestrowano w Polsce 22 tys. motocykli, o 14 proc. więcej niż rok wcześniej. Choć jednoślady to dużo mniejszy rynek, to poradziły sobie w pandemii o niebo lepiej niż samochody, które zaliczyły 22-procentową obsuwę.

REKLAMA

Carsmile podkreśla jednak, że sprzedaż przez internet oraz wynajem długoterminowy nie zostały w takim stopniu dotknięte przez kryzys.

Carsmile zawarł w pandemicznym roku 2020 prawie 2000 umów wynajmu i leasingu, co jest wynikiem rekordowym. W sumie, przez 2,5 roku działalności platforma sprzedała online ponad 3300 aut osobowych i dostawczych

– chwalą się warszawianie.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA