REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Pierwsza taka aukcja w Polsce. To nie dzieło sztuki ani biżuteria. To lodówka

Przedmioty codziennego użytku powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również i ładne. W końcu na okrągło wchodzimy z nimi w interakcje. Przykładem takiego trendu jest lodówka, która stała się płótnem dla francuskiego artysty Thibauda Hérema. Czy osiągnie zawrotną wartość na aukcji?

21.09.2022
15:19
Pierwsza taka aukcja w Polsce. To nie dzieło sztuki ani biżuteria. To lodówka
REKLAMA

Thibaud Hérem to ilustrator, specjalizujący się w drobiazgowym odwzorowywaniu znanych obiektów architektonicznych za pomocą cienkich piór. Jego unikatowy styl od razu przyciąga oko zdecydowaną kreską. Już wkrótce ktoś będzie mógł podziwiać jego pracę we własnej kuchni - na froncie lodówki.

REKLAMA

Chateau de Fontainebleau na lodówce

 class="wp-image-1918003"
Lodówka stała się płótnem dla francuskiego artysty Thibauda Hérema

Dzieło to inicjatywa Samsunga, który promuje modułowe i konfigurowalne lodówki Bespoke. Kupujący mogą sami wybrać wariant i styl wykończenia lodówki, aby dostosować ją do stylu domu lub mieszkania. Przeniesienie sztuki na drzwi lodówki, to jednak zupełnie nowy poziom personalizacji.

Połączenie sztuki, nowoczesnego designu  i urządzeń domowych to wspaniały trend. Dzięki niemu nareszcie można kompleksowo spojrzeć na domowe wnętrza i zadbać o wrażenia estetyczne, także przy pomocy AGD – mówi Cezary Lisowski z DESA Unicum.

To właśnie w dom aukcyjny DESA Unicum przeprowadzi pierwszą w Polsce licytacja lodówki. Wydarzenie odbędzie już 26 września o godz. 19.

 class="wp-image-1918789"
Obraz przedstawia rezydencję królów francuskich w Fontainebleau. Renesansowo-manierystyczny budynek zajmuje trzy "skrzydła" lodówki.

Ekstrawagancka lodówka wesprze artystów

Całkowity dochód z licytacji lodówki przekazany zostanie na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie i projekt "Autoportrety XXI" wspierający polskich artystów oraz pozwalający zbudować nową kolekcję do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA