REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes /
  3. Technologie

AI dla biznesu. Kruczki prawne na różnych rynkach to teraz pestka

Deel IQ to asystent zasilany przez ChatGPT. Ma pomóc firmom, które planują ekspansję swojego biznesu lub już teraz działają na wielu rynkach. Oszczędzi czas na generowaniu raportów i skupi się na żmudnych zadaniach, jak np. wyszukiwaniu regulacji prawnych w danym kraju. Jak to działa?

05.11.2023
12:52
AI dla biznesu. Kruczki prawne na różnych rynkach to pestka
REKLAMA

Dostosowanie produktu lub usługi do lokalnych przepisów to zwykle jedno z największych wyzwań związanych z międzynarodową ekspansją. Kraje różnią się między sobą standardami czy podejściem do robienia biznesu. Teoretycznie cała wiedza jest dostępna w internecie, ale dotarcie do interesujących nas regulacji nie zawsze jest proste. Właśnie dlatego powstał Deel IQ, który pomaga w zarządzaniu globalnym zespołem zgodnie z lokalnymi przepisami. 

REKLAMA

Nasi klienci mogą skoncentrować się na rozwoju swojego biznesu, a nie na żmudnym researchu prawnym - podkreśla Liina Laas, dyrektor ds. ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej w firmie Deel.

Deel IQ to ChatGPT dla biznesu i HR-ów

Firmy nie lubią dzielić się swoimi danymi. W przypadku wielu organizacji to najcenniej strzeżony zasób, który nie może przepływać przez algorytmy generatywnej, sztucznej inteligencji. Jak ten problem rozwiązał Deel IQ?

Choć zapytania przepływają przez ChatGPT, to ograniczone są jedynie do prywatnego środowiska w chmurze dla danej firmy. Model nie jest jednak kopią rozwiązania OpenAI. Integruje się bowiem z systemami wewnątrzfirmowymi, a także może sięgać do własnej bazy danych, zbudowanej na bazie 300 tys. kontraktów.

Na jakie pytania może dzięki temu odpowiadać?

Jakiego rodzaju pracownika mogę zatrudnić w Brazylii? Jak długo trwa urlop macierzyński w Estonii? Jak rozwiązać umowę z pełnoetatowym pracownikiem na Filipinach? Jaka jest średnia pensja analityka danych w Kanadzie? Albo nawet: ilu nowych pracowników rozpoczęło pracę w tym miesiącu? - wymienia kilka przykładów Laas.

Narzędzie samo jednak nie rozwiąże umowy i nie roześle ogłoszeń o pracę, ale pomoże w znalezieniu odpowiedzi na pytania nurtujące biznes. A pytać można już o ponad 150 krajów.

Więcej o sztucznej inteligencji przeczytasz na Bizblog.pl:

A co dzieje się, kiedy jakichś danych nie ma bazie?

REKLAMA

Mamy 24-godzinne SLA na stworzenie treści, których brakuje w bazie danych. Wykorzystujemy w tym celu ponad 40 ekspertów od compliance, którzy dbają, aby dane były aktualne - wyjaśnia Laas.

Deel IQ nadal znajduje się w fazie testów beta. Cennik jest już jednak dostępny. I tak, możliwość korzystania z pełnego asystenta HR to koszt 600 dol. miesięcznie. To jednak mniej, niż koszt asystenta, który musiałby się zajmować kwestiami zatrudnienia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA