Umowy pracy znikają. 1,5 mln Polaków zarabia tylko na zleceniu
Już 1,5 mln Polaków pracuje wyłącznie na umowie zlecenie lub pokrewnych kontraktach – to najwyższy wynik od trzech lat. Co trzecia z tych osób to pracownik do 26. roku życia lub senior, ale w tej grupie są też cudzoziemcy. Dla pracodawców to wygodna forma – niższe koszty i mniej obowiązków, dla pracowników: często większa niepewność i ograniczone świadczenia.

REKLAMA