REKLAMA
  1. bizblog
  2. Technologie

Nie będziemy potrzebowali imigrantów zarobkowych. Elon Musk ma rozwiązanie

Ma zastąpić człowieka w wykonywaniu fizycznych prac, zwłaszcza nudnych, powtarzalnych i niebezpiecznych. Podczas konferencji zorganizowanej przez „The Wall Street Journal” Elon Musk podzielił się swoją wizją rynku pracy i Tesla Bot odgrywa w niej kluczową rolę. Działający prototyp ma pojawić się już za kilka miesięcy.

07.12.2021
11:38
Robot Tesli. Nie będziemy potrzebowali imigrantów zarobkowych
REKLAMA

Tesla Bot z czasem może wyręczyć człowieka w pracy fizycznej

– stwierdził Elon Musk.
REKLAMA

Uważacie, że Ziemi grozi przeludnienie, którego efektem będzie katastrofa na niewyobrażalną skalę? Szef Tesli uważa, że jest dokładnie odwrotnie: jeśli coś nam zagraża, to zbyt powolny przyrost naturalny. Za mało ludzi. Nie mogę tego odpowiednio mocno podkreślić. Myślę, że jednym z największych zagrożeń dla cywilizacji jest niski przyrost naturalny – ocenił Elon Musk podczas WSJ CEO Council Summit.

Wielu ludzi, także mądrych, uważa, że na świecie jest zbyt wielu ludzi i sądzi, że przyrost naturalny wymyka się spod kontroli. Jest zupełnie odwrotnie – stwierdził Elon Musk. Proszę spojrzeć na liczby. Jeśli ludzie nie będą mieli dzieci, cywilizacja upadnie. Zapamiętajcie moje słowa – dodał złowieszczo.

Ten upadek cywilizacji według szefa Tesli ma być efektem niedoboru pracowników. Za mało ludzi na świecie to za mało pracy, a bez niej gospodarka światowa nie będzie mogła się rozwijać. Oczywiście Elon Musk ma rozwiązanie tego problemu, a jest nim technologia, którą rozwija jego firma.

Tesla Bot nie jest niczym nowym, ponieważ zapowiedź człekokształtnego robota pojawiła się już w sierpniu podczas Tesla AI Day. Prezentacja tego bota oczywiście miała formę wygłupu, bo na scenę wparował człowiek w kostiumie robota rodem z filmów science fiction klasy B z lat sześćdziesiątych, a następnie zaczął tańczyć. Teraz Elon Musk zapewnił, że cały projekt jest jednak całkiem na poważnie i odegra kluczową rolę w transformacji globalnego rynku pracy.

Punktem wyjścia jest funkcja Autopilot w samochodach Tesli, która według Elona Muska jest najbardziej zaawansowanym przykładem zastosowania sztucznej inteligencji. Możecie myśleć o Tesli jako o największej na świecie firmie produkującej roboty o częściowej samoświadomości – powiedział Musk. Samochód jest już trochę jak robot na czterech kołach. Wystarczy wziąć tę samą technologię i umieścić ją w człekokształtnym robocie i sprawić, że będzie użyteczna – dodał.

REKLAMA

Technologicznie to nie takie proste, ale szef Tesli ma plan. Musimy opracować niestandardowe siłowniki i czujniki i zasadniczo użyć Tesli Full Self-Driving lub Autopilota, lub – ogólnie mówiąc – sztucznej inteligencji do nawigacji w świecie rzeczywistym – powiedział Elon Musk. Nie wiem dokładnie, kiedy zrobimy to dobrze, ale zrobimy to dobrze – zapewnił.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA