menu
Biznes
Praca IT
Blog
Najnowsze
Biznes
Energetyka
Gospodarka
Obserwator Finansowy
Pieniądze
Prawo
Praca
Transport
Zakupy
Zdrowie
Poradniki
Tech
Technika
Sprzęt
Oprogramowanie
Gry
Foto
Social Media
Militaria
Nauka
RTV
Kosmos
Poradniki
Na topie
Rozrywka
Najnowsze
Seriale
Filmy
VOD
Netflix
Disney+
HBO Max
SkyShowtime
Canal+
Co obejrzeć?
Gry
Media
TV
Książki
Audiobooki
Komiksy
Dzieje się
Dramy
Horrory
Popularne seriale
Autoblog
Wiadomości
Testy
Auta używane
Porady
Klasyki
Ciekawostki
Przegląd rynku
SW+
Kontakt
wyniki finansowe
Za rok dzisiejsze ceny węgla będziecie wspominać z rozrzewnieniem. Wiemy już, dlaczego nie ma obniżek
Narzekacie na Orlen, że tak się wzbogacił na cenach paliwa? To zerknijcie na wyniki finansowe polskiego górnictwa. A jeszcze cieplej na sercu wam się zrobi, kiedy spojrzycie na przychody wygenerowane sprzedażą węgla. Może wtedy rekordowa cena opału już nie będzie was tak dziwić.
04.03.2023 08:03
Biedronka rozwaliła system. Można by oczekiwać ochów i achów, ale jest czarna niewdzięczność
We wstępnych wynikach finansowych Jeronimo Martins pokazało kilka ważnych rekordów, w tym jeden historyczny wynik ustanowiony przez Biedronkę. Prezes ucieszył się, że to godne uczczenie okrągłego jubileuszu obchodzonego przez najbogatszą rodzinę w Portugalii, właścicieli Jeronimo Martins. A jednak nie wszystkim liczby pokazane w czwartek przypadły do gustu.
13.01.2023 13:12
Brytyjczycy oszaleli na punkcie Paczkomatów. Oto co musiał zrobić InPost
W Polsce liczba dostarczonych paczek w ubiegłym roku wzrosła o 20 proc., ale we Francji było to aż 151 proc. Z kolei Wielkiej Brytanii zainteresowanie usługami InPostu było tak olbrzymie, że spółka musiała ograniczyć ich dostępność. Prezes Rafał Brzoska uznał wyniki osiągnięte w 2022 r. za doskonały prognostyk na 2023 r., ale we wtorek rano InPost tracił na giełdzie. Fot. James Button Group sp. z o.o./Wikipedia.org/CC BY-SA 4.0
10.01.2023 12:00
CD Projekt zwabił napalone miśki. Biedne sierściuchy nie wiedzą, że to może być pułapka
CD Projekt pokazał w poniedziałek po południu wyniki za trzeci kwartał, poprawiając większość wskaźników i w większości przebijając oczekiwania rynku. Był to najlepszy finansowo trzeci kwartał w historii spółki. A mimo to na giełdzie w Warszawie spółka we wtorek została niemiłosiernie sponiewierana.
29.11.2022 17:37
I co teraz z Allegro? Wielkie zmiany dokonane, gigant stanął na rozdrożu
Przyjrzałem się ostatnio nieco bliżej spółce Allegro, bo w ostatnich dniach to zdecydowanie najpopularniejsza spółka na warszawskiej giełdzie. Na jej akcjach widać największe obroty i najwięcej transakcji. Jednocześnie absolutnie fascynujący jest potężny spadek wartości rynkowej tej firmy. Gdy prawie dokładnie dwa lata temu wchodziła na giełdę, warta była prawie 100 mld złotych, teraz to niewiele ponad 20 mld zł. Tylko w tym roku akcje Allegro spadły o blisko 50 proc. Oczywiście w tym roku sypie się straszliwie cały rynek, jednak WIG 20 w tym samym czasie spadł „tylko” o 36 proc. więc akurat Allegro jest w grupie tych spółek, które wypadają poniżej średniej.
08.10.2022 07:13
InPost zabił rynek wynikami. Rafał Brzoska pochwalił się rekordowym kwartałem, na giełdzie fiesta
InPost pochwalił się w czwartek wynikami finansowymi za drugi kwartał 2022 r. Jak podkreślił na konferencji prasowej prezes Rafał Brzoska, spółka ma za sobą rekordowe trzy miesiące. Na giełdzie w Amsterdamie, gdzie InPost jest notowany akcje spółki drożały o ponad 11 proc.
01.09.2022 09:58
Polskie górnictwo lubi kryzys energetyczny. Ponad 5 mld zł zysku tylko w pierwszym półroczu
Pomimo kolejnych zastrzyków gotówki z budżetu państwa, w ostatnich latach polskie górnictwo raczej wyłącznie liczyło straty. Wyglądało to na równię pochyłą, a lada moment zamykane miały być pierwsze kopalnie zgodnie z harmonogramem umowy społecznej. Potem przyszedł kryzys energetyczny i wszystko zmieniło się nie do poznania.
31.08.2022 12:34
Rekordowe wyniki Orlenu. Polacy tropią spisek z cenami paliw w roli głównej, a tak wygląda prawda
PKN Orlen przesunął ostatnio termin publikacji wyników finansowych za drugi kwartał z 28 lipca na 5 sierpnia, nie tłumacząc dlaczego. W spółce ostatnio sporo się dzieje, finalizowana jest fuzja z Lotosem, więc zapewne dział prawny i księgowi potrzebują nieco więcej czasu, żeby wszystko poksięgować tak jak należy. Ale przeszła mi też przez głowę myśl, że Orlen odsuwa w czasie tę publikację, bo trochę się boi.
25.07.2022 09:20
Allegro ma kontrakt na dwa tysiące automatów paczkowych. Wygląda na to, że z Biedronką
Allegro podtrzymuje deklaracje, że do końca roku chce mieć w Polsce trzy tysiące automatów paczkowych, co sprawi, że sieć One Box stanie się realną konkurencją dla wszędobylskich Paczkomatów InPostu. Aż dwa tysiące automatów ma stanąć w placówkach jednej z sieci sklepów. Wszystko wskazuje na to, że chodzi o Biedronkę. Współpraca lidera branży e-commerce i największej sieci detalicznej w Polsce może namieszać na rynku.
26.05.2022 13:02
Lepsze, bo polskie. Dino wpędza w kompleksy Biedronkę, a to nie przecież nie koniec
Dino to już od jakieś czasu prawdziwa petarda. Na giełdzie ta sieć handlowa warta jest więcej niż nasz narodowy gigant PZU, który jeszcze niedawno lekką ręką skupował sobie największe banki w Polsce, żeby je zrepolonizować na życzenie polityków. Dino co prawda nikogo nie repolonizuje, ale wkrótce może i by mogło. A na pewno ma realne szanse zagrozić pozycji Biedronki, która dziś jest niekwestionowanym liderem w polskim handlu. Biedronka z pewnością już od jakieś czasu obgryza z tego powodu paznokcie.
12.05.2022 08:08
Drożyzna nie szkodzi gigantom handlowym. Rekordowe wyniki finansowe Biedronki
Lawinowo rosnące ceny nie spowodowały, że Polacy radykalnie obcięli wydatki na żywność, a przynajmniej nie w Biedronce. Dane finansowe Jeronimo Martins Polska za pierwszy kwartał pokazują potężny wzrost przychodów, który wyraźnie przekracza wskaźnik wzrostu cen żywności. Sieć zanotowała tym okresie także solidny wzrost zysku. Oczywiście nie bez znaczenia dla wyników Biedronki w marcu były efekty wojny w Ukrainie.
29.04.2022 15:01
Banki kpią sobie z polskiego prawa, UOKiK i klientów. Spłacasz kredyt? Koniecznie sprawdź umowę
Po aferze z frankowiczami banki nie wyciągnęły żadnej nauki – dalej z przyjemnością zawierają w umowach niedozwolone zapisy. Przykład? Millennium Bank w umowach o kredyt hipoteczny ze zmiennym oprocentowaniem żądał stawki WIBOR 3M plus marży, ale nie mniej niż 3 proc. A jak WIBOR 3M spadł do rekordowo niskich poziomów i klient powinien płacić 2,5 proc. oprocentowania? Zysk z niskich stóp lądował w kieszeni banku. UOKiK tego zakazał dwa lata temu. Ale bank odda bezprawnie pobrane pieniądze i zmieni zapis w umowie tylko wtedy, kiedy klient się zorientuje, że został oskubany. Jeśli nie, dalej będzie napychał kieszenie bankowców.
09.04.2022 10:38
Ogromna skala bezprawia w PLL LOT. W państwowej spółce skandal, a rząd udaje, że nie wie, o co chodzi
PLL LOT zawiera z personelem pokładowym trzy razy więcej kontraktów B2B niż umów o pracę. Co w tym dziwnego? Wszyscy wykonują dokładnie te same obowiązki w taki sam sposób, więc to łamanie prawa pracy. Po drugie – takie rzeczy w państwowej spółce to podwójny skandal. A po trzecie, w PLL LOT była już nawet na...
24.02.2022 05:22
Produkty Pepsi i Coca-Coli znikną ze sklepowych półek. A to wcale nie koniec złych wiadomości
Pomimo szalejącej inflacji najwięksi producenci napojów gazowanych Coca Cola i Pepsi dzielnie bronili się przed podwyżkami cen. To trzeba im przyznać. I bez tego po wprowadzeniu rok temu podatku cukrowego napoje stały się bardzo drogie. Teraz jednak zapłacimy za nie jeszcze więcej. A nawet jeśli będzie cię stać, to i tak możesz obejść się smakiem,...
14.02.2022 13:05
Co ze zbiórką na życzenia od Lewandowskiego? Jarosław Kuźniar przyznaje, że nie wyszła
Funwisher to pomysł Jarosława Kuźniara na biznes. Były dziennikarz i prezenter TVN od kilku lat rozwija internetową platformę z personalizowanymi filmami z życzeniami składanymi przez celebrytów. Niestety akcja crowdfundingowa Kuźniarowi i spółce nie wyszła. Do końca zbiórki zostało kilkanaście godzin, a do celu brakuje 2 mln zł. (Fot. Facebook/Jarosław Kuźniar)
27.01.2022 09:35
Rafał Brzoska zapewnia, że InPost idzie jak burza. A tu bach! I giełda zwariowała
InPost podał wyniki finansowe za drugi kwartał i całe pierwsze półrocze 2021 r. Prezes Rafał Brzoska przekonuje, że jego firmie idzie bardzo dobrze, zwłaszcza że baza jest wysoka, bo ubiegły rok był dla InPostu rewelacyjny. A mimo to giełda wariuje. Fot. James Button Group sp. z o.o./Wikipedia.org/CC BY-SA 4.0
08.09.2021 10:54
Agora na łasce i niełasce rządu. Wystarczy jedna decyzja i wydawca „Gazety” jest ugotowany
Przyszłość Agory zależy do tego, co zrobią ministrowie. No i od wariantu delta. Zarząd spółki liczy, że odbije się od dna dzięki kinom. Złudna to nadzieja w obliczu nadchodzącej czwartej fali zachorowań.
30.08.2021 17:24
CCC pobiło rekord. Przychody wzrosły o 40 proc. i przekroczyły dwa miliardy
Zawiadywana przez Marcina Czyczerskiego (na zdj,) Grupa CCC zamknęła drugi kwartał roku obrotowego 2021/22 wzrostem przychodów o blisko 40 proc. rdr. Sprzedaż przekroczyła 2 mld zł, co jest najlepszym kwartalnym wynikiem w historii spółki. Wyniki finansowe CCC zostały opublikowane w poniedziałek po południu. We wtorek na otwarciu akcje spółki wzrosły o ponad 1 proc. do...
03.08.2021 10:22
Orlen z rekordem wszech czasów. Koncern chwali się najwyższym zyskiem w historii, na giełdzie feta
Drugi kwartał 2021 r. PKN Orlen zakończył najwyższymi w historii wynikami: zyskiem netto oraz EBITDA LIFO. Za rewelacyjne wyniki płockiego koncernu odpowiadają przede wszystkim dwa segmenty energetyka i petrochemia.
29.07.2021 09:38
Gospodarczy cud w Polsce. Zyski firm miały szorować po dnie, tymczasem rosną
To będzie katastrofa – mówili. Kryzys finansowy z lat 2008-2009 to pikuś – straszyli. To najgorszy czas od II wojny światowej… Tymczasem okazuje się, że w trzecim kwartale zyski firm w Polsce były wyższe niż rok wcześniej. Niewiarygodne. Uprzedzam jednak, że to tylko część prawdy.
26.11.2020 09:24
Previous page
1
2
3
4
5
6
Next page