REKLAMA
  1. bizblog
  2. Nieruchomości

100 mln dol. za 24 sypialnie z takim widokiem. Największy penthouse Singapuru idzie pod młotek

Miliarderzy już ustawiają się w kolejce. Za metr kwadratowy zapłacą jedynie 150 tys. zł.

07.03.2021
9:00
100 mln dolarów za  24 sypialnie z TAKIM widokiem. Największy penthouse Singapuru na sprzedaż
REKLAMA

Singapurski rynek czeka na swój nowy rekord w kategorii superapartamentów. Na sprzedaż został wystawiony właśnie pięciopiętrowy penthouse o powierzchni 2,6 tys. mkw.

REKLAMA
 class="wp-image-1375534"

Lokal zajmuje najwyższe kondygnacje kondominium Marina Bay Residences w ścisłym centrum Singapuru. Z okna można zobaczyć nie tylko kasyno i ikoniczny hotel z nieskończonym basenem, ale również Gardens by the Bay czy zabytkową dzielnicę Chinatown.

 class="wp-image-1375525"

Na dachu znajduje się prywatny basen o długości 25 m

Singapurski klimat sprawia, że pływać można o każdej porze dnia i nocy.

 class="wp-image-1375519"

Zainteresowani powinni zdawać sobie sprawę, że w Singapurze nie można kupić mieszkania. Penthouse dostępny jest w najpopularniejszej opcji dla wyspy, czyli w 99-letnim leasingu. Ten można oczywiście przedłużać zależnie od potrzeb.

 class="wp-image-1375540"

Nowy rekord Singapuru

Najprawdopodobniej będzie to największe mieszkanie sprzedane kiedykolwiek w państwie-mieście. Poprzedni rekord należał do brytyjskiego przedsiębiorcy, Jamesa Dysona, który dwa lata temu kupił apartament o powierzchni blisko 2 tys. mkw. za 54 mln dol.

 class="wp-image-1375600"

Transakcja związana była z przenosinami centrali Dysona do Singapuru. Przedsiębiorca nie cieszył się jednak długo rezydencją na szczycie wieżowca Guoco Tower. W zeszłym roku sprzedał ją indonezyjskiemu biznesmenowi za 46 mln dol. Jak widać, nie był to dla niego dobry interes.

REKLAMA

Singapur przyciąga biznesmenów z Hongkongu

W czasie pandemii, niepokojów na linii USA – Chiny i Brexitu Singapur jawi się bezpieczną przystanią dla osób z najwyższych sfer. Ma stabilną sytuację polityczną, niskie podatki i kusi łatwym prowadzeniem biznesu. W drugiej połowie roku kraj będzie przechodził ważny test - ma zorganizować Światowe Forum Ekonomiczne, które wskaże kierunek restartu gospodarki. Singapur trafił również na szczyt niedawnego rankingu najlepszych kierunków emigracji dla ekspatów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA