REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy
  3. Zdrowie

Robert Lewandowski w akcji. Kasa ze sprzedaży kawy z Lidla pójdzie na seniorów

Dostępna w Lidlu kawa RL9 Coffee, której ambasadorem jest Robert Lewandowski, stała się właśnie narzędziem działalności dobroczynnej znanego piłkarza.

13.04.2020
11:53
Robert Lewandowski w akcji. Kasa ze sprzedaży kawy z Lidla pójdzie na seniorów
REKLAMA

W okresie pandemii COVID-19 Lewandowscy po raz kolejny pokazali, że nie jest im obojętne, co dzieje się dookoła. Poza przeznaczeniem funduszy na pomoc szpitalom Robert Lewandowski postanowił także wykorzystać pozycję ambasadora marki RL9, aby część przychodów z jej sprzedaży trafiła do potrzebujących.

REKLAMA

Kupujesz kawę, wspierasz seniorów

Na osobistą prośbę Roberta Lewandowskiego właściciele marki mają przekazać 10 proc. przychodów ze sprzedaży na Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej.

– Seniorzy w tej sytuacji potrzebują przede wszystkim poczucia, że nie zostali zostawieni sami sobie. Od lat działamy dla dobra starszych osób, których bardzo rzadko się zauważa, dlatego tym bardziej dziękujemy panu Robertowi Lewandowskiemu, że dostrzegł tych, którym pomagamy. Każdy z nas ma rodziców, dziadków, starszych sąsiadów, pomagajmy im w każdy możliwy sposób

– komentuje Marzena Marzena Rudnicka, prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.

Produkt można zakupić w placówkach sieci Lidl oraz sklepie Anny Lewandowskiej Foods by Ann, gdzie kosztuje od 15 do 60 zł w zależności od gatunku i wielkości opakowania.

Kawa trafiła do sprzedaży na początku stycznia.

Lewandowscy dla szpitali

Oprócz tego Robert przekazał 130 tys. porcji kawy dla ciężko pracujących 91 szpitali w naszym kraju.

Już wcześniej Lewandowscy wyrażali swoje wsparcie dla medyków pracujących przy leczeniu COVID-19. Pod koniec marca para przeznaczyła 1 mln euro na walkę z pandemią.

Kwota została równomiernie podzielona między wszystkie jednoimienne szpitale na terenie Polski.

Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni

– napisali Lewandowscy.
REKLAMA

7 kwietnia również Anna Lewandowska na swoim Instagramie jako ambasadorka wody Kinga Pienińska przypomniała o akcji #WspieramyBohaterów. Firma ma w jej ramach przekazać 0,5 mln złotych w produktach spożywczych m.in. wodzie lekarzom, ratowników i innym pracowników szpitali zakaźnych w całej Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA