REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy
  3. Pieniądze

Spróbujcie zapamiętać tę nazwę: P24 DotCard. Trzech operatorów płatności już w rękach Duńczyków

Przelewy24, Dotpay i eCard - te polskie marki operatorów płatności elektronicznych to już własność duńskiego potentata. UOKiK właśnie wydał Nets Group zgodę na połączenie tych firm w nowy podmiot. Przynajmniej na razie żadna z tych marek nie zniknie z rynku.

02.08.2019
12:55
Płatności elektroniczne. Polscy operatorzy Przelewy24, Dotpay i eCard to już własność Duńczyków
REKLAMA

O połączeniu trzech popularnych operatorów płatności poinformowała duńska spółka Nets, która pochwaliła się, że uzyskała zgodę UOKiK-u na przejęcie operatora Przelewy24 i połączenie go z kupionymi wcześniej Dotpay i eCard. Wcześniej zielone światło dała także Komisja Nadzoru Finansowego.

REKLAMA

W piątkowym komunikacie prasowym Nets wskazuje, że ma 51 proc. udziałów w P24 DotCard, ale zaznacza, że nowa nazwa nie zastąpi marek Dotpay, eCard i Przelewy24, które mają zostać zachowane.

Wraz ze stworzeniem tej nowej grupy firm, dajemy dalszy rozpęd rozwojowi naszej grupy i wzmacniamy jej pozycję w Europie, a w szczególności w Polsce

- mówi prezes Nets Group Bo Nilsson, cytowany w komunikacie.

Nilsson zapewnia, że Dotpay, eCard i Przelewy24 "skorzystają ze zwiększonej skali przemysłowej i szybszego czasu reakcji na zmiany na rynku".

Pozostałe 49 proc. akcji P24 DotCard ma Piotr Kurczewski, który zachowa stanowisko prezesa spółki Przelewy24.

Z komunikatu dowiadujemy się, że P24 DotCard zatrudnia około 200 pracowników w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Spółka macierzysta, Nets Grup zatrudnia teraz łącznie około 3,5 tysiąca osób.

REKLAMA

Najsilniejszym elementem nowego biznesowego kolażu jest Przelewy24. Spółka zatrudnia w Poznaniu 120 osób i obsługuje około 85 tysięcy sprzedawców.

Dotpay i eCard razem zatrudniają tylko 80 osób i obsługują 30 tys. podmiotów, ale oprócz usług płatności online oferują także usługi płatności kartami płatniczymi za pośrednictwem terminali.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA