REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Orange rośnie jak na drożdżach. Operator zyskał 100 tys. nowych abonentów

Orange pochwalił się wynikami finansowymi za pierwsze półrocze 2022 r. Pomarańczowy operator zanotował wyraźny wzrost przychodów, zysku i liczby użytkowników zarówno jeśli chodzi o usługi abonamentowe jak i światłowód. Optymistyczny raport sprawił, że spółka zrewidowała całoroczne prognozy. Zamiast ubytku przychodów spodziewa się teraz lekkiego wzrostu.

28.07.2022
14:23
orange plany
REKLAMA

W niedawno zakończonym kwartale Orange Polska zanotował wzrost przychodów w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o 3,4 proc. - do 3,05 mld zł. Zysk netto urósł ze 116 mln zł do 243 mln zł.

REKLAMA

Paliwem, które napędzały wyniki operatora okazały się usługi telekomunikacyjne, które pod względem przychodów poszły w górę o 7 proc. i usługi ICT dla biznesu. Te drugie urosły aż o 29 proc.

Dobre wyniki z drugiego kwartału przełożyły się na obraz całego półrocza. Przychody wzrosły o 1,9 proc. do niemal 6 mld zł. Zysk netto w porównaniu z ubiegłym rokiem rośnie natomiast o 137 proc. - ze 155 mln zł do 368 mln zł.

Atrakcyjna oferta, świetna jakość usług i zaangażowanie zespołu przełożyły się na bardzo dobre wyniki Orange Polska w drugim kwartale i całym pierwszym półroczu. Pomimo wyzwań związanych z inflacją i rosnącymi cenami energii, dobry rezultat pierwszego półrocza pozwala nam podtrzymać nasze ambicje dotyczące wzrostu rentowności, i podnieść prognozę dla przychodów. Przed nami kolejne miesiące wytężonej pracy w warunkach presji inflacyjnej i wzrostu kosztów energii, jednak jestem przekonany, że podążając ścieżką zakreśloną w strategii .Grow, zrealizujemy te ambitne plany –  powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

 class="wp-image-1874770"

Orange z nowymi abonentami

Między kwietniem a czerwcem spółka wzbogaciła się o 100 tys. nowych użytkowników abonamentowych głosowych usług mobilnych. W górę - o 66 tys. - poszła także liczba klientów Orange Światłowód, co oznacza jednocześnie, że ich o jedną trzecią więcej niż o tej samej porze 2021 r.

Operatorowi udało się też zwiększyć pulę potencjalnych zainteresowanych korzystaniem ze światłowodu, bo jego dostępność zwiększyła się o milion gospodarstw domowych i obejmuje je w licznie 6,5 mln.

Pomoc Ukrainie

Orange Polska jest także jednym z operatorów komórkowych, który najbardziej włączył się w pomoc uchodźcom. Do końca kwietnia użytkownicy mogli korzystać z promocji, dzięki której połączenia z Ukrainą były tańsze o 80 proc. Osoby przebywające na terenie Ukrainy dostały natomiast pakiety na internet w roamingu.

Orange rozdał także uchodźcom 600 tys. starterów prepaid i udzielił schronienia 700 osobom.

Plany Orange na 2022 r.

REKLAMA

Dobry początek roku rozbudził nadzieje, że spółka zakończy 2022 r. z wyższymi przychodami niż zakładała.

Bardzo dobre wyniki w całym pierwszym półroczu pozwalają podwyższyć prognozę całorocznych przychodów z oczekiwanego wcześniej niewielkiego spadku do niewielkiego, jednocyfrowego wzrostu. Jednocześnie firma podtrzymuje całoroczne przewidywania dotyczące EBITDAaL, czyli wynik na poziomie roku 2021 lub niewielki wzrost. Oczekuje jednak, że wzrost jest w jej zasięgu - czytamy w komunikacie Orange Polska

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA