REKLAMA
  1. bizblog
  2. Środowisko

LinkedIn stawia siedzibę z ekobetonu. Hipsterzy z Doliny Krzemowej zachwyceni

Amazon, Facebook, Google. Teraz LinkedIn wykonuje swój ruch w kierunku ratowania świata. Dzięki współpracy ze startupem CarbonCure ich nowa siedziba w Sunnyvale w Kalifornii ma być wzniesiona z wykorzystaniem betonu, który zostanie pozyskany bez emisji dwutlenku węgla.

05.12.2019
8:07
LinkedIn stawia siedzibę z ekobetonu. Hipsterzy z Doliny Krzemowej zachwyceni
REKLAMA

Ostatnio głośno jest o tym, jak duże koncerny działają na rzecz środowiska. Przyszła pora na LinkedIn, który ruszył na podbój przemysłu budowlanego. Serwis społecznościowy, wspierając startup CarbonCure, promuje zmianę składu betonu na bardziej ekologiczny.

REKLAMA

Według Międzynarodowej Agencji Energii produkcja cementu, będącego kluczowym składnikiem betonu, jest odpowiedzialna za średnio 7 proc. światowej emisji gazów cieplarnianych.

Zastrzyki z CO2

CarbonCure opracował metodę, dzięki której jest on w stanie wychwycić dwutlenek węgla podczas mieszania betonu i „wstrzyknąć” z powrotem. Reagują one ze sobą, tworząc stały materiał. Gdy beton stwardnieje, węgiel zostaje w nim trwale osadzony. Produkt końcowy ma takie same właściwości jak zwykły beton.

Christie Gamble, starszy dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w CarbonCure, dodała, że ​​technologia umożliwia zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o około 5 proc. i do tej pory przyczyniła się do ograniczenia o nawet 52 tys. ton.

Nasze podejście do betonowania jest opłacalne zarówno technologicznie, jak i finansowo dla wszystkich firm

– zapewnia Christie Gamble.

Zdaniem nadzorującej budowę siedziby Jennifer Mitchell LinkedIn od dawna poważnie podchodził do ekorozwoju.

Nowa siedziba LinkedIn
Źródło: CNN

Wznoszony przez LinkedIn budynek oprócz ekobetonu będzie wykorzystywał wodę pochodzącą z recyklingu. Otwarcie kwatery głównej LinkedIna, w której ma pracować 1000 osób, ma odbyć się w 2021 roku.

Zryw do ekologii

CarbonCure od momentu swojego uruchomienia w 2007 r. przyciągnął wielu inwestorów zarówno małych, jak i tych największych, Wśród nich znalazł się Breakthrough Energy Ventures, której przewodniczy Bill Gates.

Wrześniowy strajk klimatyczny pracowników Amazona
Źródło

Z technologii CarbonCure korzysta 200 z 5,5 tys. zakładów w USA.

Firma spodziewa się w nadchodzących latach wzrostu popularności na terenie Azji Południowo-Wschodniej. Udało im się już nawiązać współpracę z singapurską firmą zajmującą się procesem betonowania dla trzech fabryk w tym regionie i obecnie negocjuje kolejne kontrakty.

Moda na ekologię staje się coraz ważniejsza wśród amerykańskich koncernów. Jak się okazuje, polityka firmy w tym zakresie, jest bardzo ważna dla zatrudnionych.

We wrześniu pracownicy Amazona protestowali przeciwko bezczynności swojej firmy w sprawie poprawy klimatu. Pracownicy Google wysłali do swojej firmy list w odpowiedzi na zmiany klimatyczne. W biurach Facebooka nie ma już jednorazowych plastikowych butelek na wodę, a w nowej siedzibie Microsoftu zainstalowano panele fotowoltaiczne. A LinkedIn postanowił sobie postawić ekologiczną siedzibę.

REKLAMA

Najnowsze w Bizblog.pl

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA