REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Dwudziestka z Federerem rozbiła system. Gdy ruszyła jej przedsprzedaż, padły serwery

Od 2 do 19 grudnia do przedsprzedaży trafiła moneta z wizerunkiem Rogera Federera. 55 tys. sztuk o nominale 20 franków zostanie wyemitowane 23 stycznia 2020 r. Zainteresowanie jest ogromne.

03.12.2019
16:46
Dwudziestka z Federerem rozbiła system. Gdy ruszyła jej przedsprzedaż, padły serwery. I wciąż się nie podniosły
REKLAMA

Mennica Federalna Swissmint pierwszy raz w historii uhonorowała żyjącego człowieka - najwybitniejszego indywidualnego sportowca Szwajcarii i działacza społecznego Rogera Federera. Wydała na jego cześć unikalną monetę kolekcjonerską, której właśnie ruszyła internetowa przedsprzedaż. Zainteresowanie było tak ogromne, że padły serwery.

REKLAMA
 class="wp-image-1033468"
„Prace konserwacyjne.  System nie jest dostępny. Dziękujemy za wyrozumiałość”
– wyświetla się, gdy chcemy przejść do strony, gdzie można zamówić numizmat.

Jeden człowiek, dwa nominały

Dostępna w przedsprzedaży moneta poświęcona Federerowi jest srebrna, ma nominał 20 franków i do obiegu ma trafić pod koniec stycznia 2020.

Druga, którą wybito – w liczbie 40 tys. egzemplarzy - ma zostać udostępniona numizmatykom w maju. Wykonana ze złota będzie miała wartość nominalną 50 franków.

Federer był na szczycie rankingu ATP przez 310 tygodni, jest rekordzistą pod względem największej liczby zdobytych tytułów wielkoszlemowych i jest uważany za jednego z najwybitniejszych, jeśli nie najwybitniejszego tenisistę w historii tej dyscypliny.

Tenis i UNICEF

Swissmint postanowił uhonorować Federera jako pierwszego żyjącego odznaczonego własną monetą nie tylko za wyniki sportowe i jego liczne osiągnięcia na korcie, ale także za szczególne zaangażowanie społeczne.

Dzięki założonej przez siebie w 2003 r. fundacji wspiera on projekty humanitarne, pomagające dzieciom.

REKLAMA

W 2006 r. został mianowany pierwszym szwajcarskim międzynarodowym ambasadorem UNICEF.

Strona helweckiej mennicy www.swissmintshop.ch prowadzi przedsprzedaż do 19 grudnia (lub do wyczerpania zapasów). Monety zacznie wysyłać 23 stycznia 2020 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA