REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Pierwszy firmowy sklep Lego w Polsce. Duński producent ogłosił decyzję

Pandemia wywróciła dotychczasowy model sprzedaży Lego do góry nogami, ale zabawkowy gigant wcale nie rezygnuje ze swoich stacjonarnych placówek. Dzisiaj otwarcie pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej sklepu firmowego.

27.05.2021
11:36
Lego-wyniki-finansowe
REKLAMA

Każdy miłośnik klocków Lego w Polsce powinien dzisiaj chociaż przez chwilę zastanowić się, czy nie odwiedzić Warszawę. A konkretniej centrum handlowe Arkadia Westfield (poziom 0). Właśnie tam wszak zlokalizowany jest pierwszy w Polsce - i w tym regionie Europy - sklep firmowy Lego, który dzisiaj otwiera swoje podwoje.

REKLAMA

Beata Kucejko, szefowa marketingu duńskiego potentata w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, zaprasza do nowej placówki i obiecuje, że znajdzie się w nim cała oferta Lego, w tym też zestawy ekskluzywne, do tej pory dla Polaków dostępne wyłącznie przez platformę Lego.com.

LEGO: Mieszkanie „Przyjaciół” od 1 czerwca

Regały w warszawskim sklepie LEGO podzielono wedle serii produktowych. Na półkach znajdziemy więc zestawy LEGO City, LEGO Ninjago, ale też LEGO Friends, czy LEGO Architekture. A na 1 czerwca szykowana jest nie lada niespodzianka. Wtedy w sprzedaży ma znaleźć się zestaw przedstawiający dwa mieszkania z legendarnego sitcomu „Przyjaciele”.

Dla ciekawskich przygotowano specjalną lupę, by tak można było podpatrzeć poszczególnym klockom. A zainteresowani nieco poważniejszymi konstrukcjami będą kierownik do strefy demonstracyjnej, gdzie można przyjrzeć się budowie np. drozda naprawczego R2-D2 z Gwiezdnych Wojen.

Ponad 100 nowych sklepów w rok

LEGO nie zaprzecza, że pandemia w 2020 r. stanowiła punkt zwrotny w branży detalicznej. Lawinowo ruszyła sprzedaż online. Na stronie Lego.com ruch tylko w ubiegłym roku wzrósł do 269 mln wizyt. To blisko dwa razy więcej niż w 2019 r. Jednocześnie zabawkowy gigant nie rezygnuje ze swojej ekspansji stacjonarnej.

REKLAMA

W 2020 r. potentat w sumie otworzył 134 nowych sklepów, najwięcej, bo 91 w Chinach. I taka taktyka ma być kontynuowana też w 2021 r. LEGO liczy, że do końca roku liczba ich sklepów firmowych na całym świecie wzrośnie z 678 do 798. Oprócz sklepu w Warszawie otwarty będzie też w Edynburgu, Brukseli i Stuttgarcie.

Będziemy nadal inwestować w poszerzanie naszej globalnej sieci sprzedaży detalicznej, a także w zwiększanie doświadczeń związanych z zakupami w sklepach

– potwierdza Niels B. Christiansen, CEO LEGO.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA