1. bizblog
  2. Biznes

Kredyt na firmę to nic strasznego. Nie wierzysz? Kupuj chipsy, siadaj na kanapie i sprawdź, jakie to naprawdę proste

Lokowanie produktu

Nie trzeba mieć matematycznego umysłu i Excela w głowie. Trzeba jedynie zaufać ekspertom Idea Bank, zdać się na ich analizę i nie ruszając się z miejsca wybrać najlepszą ofertę z możliwych.

06.12.2019
8:50
idea bank kredyt na firmę

Ci, którzy prowadzą biznes, w mniejszej, czy większej skali wiedzą doskonale, że z gotówką różnie bywa. Z jednej strony rękę wyciąga fiskus, z drugiej kontrahenci. A akurat okazja, żeby rozszerzyć działalność, zawiązać nowe kontakty. Wtedy jedynym rozwiązaniem pozostaje kredyt. 

Tyle, że często odstrasza droga, jaką trzeba przebyć do pożyczanych pieniędzy. Jak się okazuje - zupełnie niepotrzebnie. W Idea Bank przez całą procedurę będziemy poprowadzeni krok po kroku. Przy okazji eksperci doradzą, jakie konkretnie usługi pasują idealnie do scharakteryzowanej wcześniej firmy.

Idea Bank drogę do kredytu zaczyna botem

Chcąc skorzystać z kredytu dla firm w Idea Banku nie musimy nawet wychodzić z domu. Wszystko zaczyna bot w postaci kobiety o długich włosach w kolorze blond. Słyszymy serdeczne powitanie, a następnie zaproszenie do wypełnienia króciutkiego formularza wyświetlonego obok. Tam wpisujemy imię, nazwisko, numer telefonu, adres email, kod pocztowy miejscowości, w której jest zarejestrowana działalność gospodarcza, na którą chcemy wziąć kredyt oraz NIP firmy. 

Po wysłaniu formularza jesteśmy przeniesieni na nową stronę, na której pojawia się ten sam bot. Pyta jak długo prowadzimy firmę, do wyboru trzy opcje: od pół roku, 6-12 miesięcy lub od ponad roku. I na koniec jeszcze jedno: czy w naszej firmie wystawiamy paragony czy faktury. W zależności od udzielonych odpowiedzi bot prezentuje wybrane dla nasz usługi.

Jak faktury to Chmura Faktur

Jeżeli w firmie wystawiamy faktury otrzymamy propozycje skorzystania z Chmury Faktur Idea Bank. To niezwykle przyjazne środowisko, w którym całe życie faktury, od jej wystawienia, poprzez przekazanie kontrahentowi czy księgowej, aż po archiwizację, przyjmuje postać cyfrową. W żadnym momencie przedsiębiorca nie musi sięgać po papier. 

Chmura Faktur połączona jest z systemami administracji publicznej (rejestr VAT, REGON). Dokumenty przekazywane są kontrahentowi nie za pomocą załączników, a linków chronionych hasłem. Co zrobić, żeby zacząć z niej korzystać? Zarejestrować się jednym przyciskiem i tyle. W razie wątpliwości z pomocą i tutaj przybędzie asystent.

A jak paragon to tylko kasoterminal

Jeżeli jednak w naszej firmie wystawiamy paragony, to bot zaproponuje inne rozwiązanie, czyli kasoterminal #ideapay. Trzy urządzenia w jednym: drukarka paragonów, kasa fiskalna i terminal płatniczy. Urządzenie pozwala tym samym przyjmować płatności bezgotówkowe, zastępuje urządzenie fiskalne wymagane do ewidencji sprzedaży, a także umożliwia przesyłanie danych, paragonów i statystyk sprzedaży na smartfon lub komputer. 

Kasoterminal #ideapay to też oszczędności. Decydując się na takie rozwiązanie owszem musimy sięgnąć do portfela po co najmniej 1199 zł, ale to i tak taniej niż najmniej dwuletnia dzierżawa zwykłej kasy fiskalnej. Różnica jest też taka, że tutaj urządzenie otrzymujemy na własność. A dodatkowo w Idea Bank przy tej okazji dostajemy konto firmowe, w którym będziemy mieć przez 2 lata darmowe prowadzenie oraz standardowe przelewy przez internet. 

Wszystko fajnie, tylko co z tym kredytem?

Jak już po podpowiedziach botach zdecydujemy się z jakich usług Idea Bank korzystać, a z jakich nie - otrzymamy informację, że w sprawie kredytu w niedługim czasie zadzwoni do nas konsultant. I faktycznie, nie dłużej niż po paru godzinach tak się dzieje. 

Konsultant serią pytań i formularzem online sprawdzi zdolności kredytową naszej firmy. Wcześniej przeanalizuje dokumenty i historię dochodu. Zdolność określona jest jednego dnia i już wiemy, jaki kredyt możemy brać. Maksymalny okres spłaty w tym przypadku to 8 lat. W Idea Bank najpopularniejszą do tej pory formą był kredyt na 5 lat.

Materiał powstał przy współpracy z Idea Bank

Lokowanie produktu
Najnowsze