REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Amerykańska firma wybrała Katowice. Planuje szybką rekrutację mimo pandemii

Choć wiele firm, zwłaszcza HoReCa, ucierpiało na pandemii, to sektor IT radzi sobie doskonale. Praca zdalna wpisana jest w DNA tworzenia rozwiązań chmurowych, co świetnie widać na przykładzie Hylandu, który rozwija swoje biuro w Katowicach.

13.03.2021
13:48
Branża IT w Polsce. Amerykańska firma wybrała Katowice,  planuje szybką rekrutację
REKLAMA

Hyland to założona przed 30 laty, amerykańska firma specjalizująca się w oprogramowaniu do zarządzania treścią. Gartner umieszcza ją w kwadrancie liderów rynku – zaraz za plecami Microsoftu.

REKLAMA

Firma zatrudnia łącznie ponad 4 tys. osób na całym świecie – od Niemiec i Wielkiej Brytanii, po Japonię. Od zeszłego roku Hyland obecny jest również w Katowicach. Przed wakacjami firma otworzyła swoje centrum badawczo-rozwojowe w stolicy Górnego Śląska, które jest jej pierwszą placówką w Europie Środkowej.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że na wybór Polski złożyło się wiele czynników – od gospodarki i stabilności ekonomicznej, po geopolitykę i dostęp do wykwalifikowanej kadry IT. Polska pokonała najpierw inne kraje, a później Katowice wygrały rywalizację z szóstą miast znad Wisły.

Rekrutacja w czasie pandemii

Wyzwaniem samym w sobie jest rekrutacja pracowników w czasie lockdownu. Hyland tymczasem musiał od zera postawić na nogi całe swoje biuro. Polska placówka zatrudnia obecnie 40 osób, ale ma plany na więcej. W ekspansji ma jej pomóc rządowy grant, zobowiązujący do zatrudnienia do końca 2022 r. 78 pracowników. Tymczasem już w tym roku Amerykanie chcą zatrudniać w Katowicach setkę specjalistów IT.

 class="wp-image-1380715"
Amerykańska centrala Hyland.

Nad czym będą pracowali?

REKLAMA

Stoimy przed wyzwaniem modernizacji naszych rozwiązań. Portfolio produktów Hyland obejmuje zaawansowane aplikacje, których rozwój wymaga współpracy wielu zespołów

– mówi Daria Hernas, HR Partner w Hyland.

Wśród wykorzystywanych technologii znajdziemy m.in. .NET Core, Angular 10 czy technologie kontenerowe. Już teraz na stronie rekrutacyjnej Hyland można znaleźć kilkadziesiąt ogłoszeń o pracę. Znaleźć możemy również kilka stanowisk managerskich.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA