REKLAMA
  1. bizblog
  2. Środowisko

Eksperci przygotowali dla uczniów darmowe porady dotyczące oszczędzania wody i prądu

Jak dbać o środowisko naturalne i przy okazji oszczędzać? Fundacja Nasza Ziemia wraz z Procter&Gamble i zespołem metodycznym opracowali zestaw porad, które podpowiedzą młodzieży szkolnej, jak segregować śmieci, zmniejszyć zużycie wody i prądu.

07.10.2021
10:33
Eksperci przygotowali dla uczniów darmowe porady dot. oszczędzania wody i prądu
REKLAMA

„Uczniowskie Ekonawyki” i „Czysta Ziemia” - tak nazywają się dwa projekty, które eksperci przygotowali z myślą o wsparciu nauczycieli klas podstawowych. Treści zostały dopasowane do wieku uczniów – pierwsza z prezentacji jest przeznaczona dla dzieci z klas 1-6, druga, dla młodzieży z klasy 7 i 8.

REKLAMA

W środku znajdziemy m.in. scenariusze zajęć, gotowe zbiory ćwiczeń i długofalowe projekty edukacyjne. Projekty zostały przygotowane we współpracy ze szkołami, na podstawie rozmów z pedagogami, które P&G i Fundacja Nasza Ziemia prowadziły od 2 lat.

REKLAMA

Wszystkie te materiały można pobrać bezpłatnie ze strony www.naszaziemia.pl/czystaziemia.

Zależy nam na tym, aby pokazać, że ochrona środowiska to coś, na co wpływ mamy każdego dnia. Wystarczą nawet niewielkie zmiany codziennych zachowań, jak np. zakręcanie kurka z wodą podczas mycia zębów czy zastąpienie kąpieli krótkim prysznicem, by ograniczyć ślad, który pozostawiamy w środowisku naturalnym

– dodaje Małgorzata Mejer, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w Europie Centralnej w P&G.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA