Fala podwyżek cen paliw dopiero wzbiera. Kierowcy kiepsko zapamiętają tegoroczny sierpień
Na polskich stacjach benzynowych jest drogo, a będzie jeszcze drożej. Analitycy rynkowi wymieniają jednym tchem kilka przyczyn takiego stanu rzeczy: poziom cenowy europejskich kontraktów terminowych na olej napędowy, marsz w górę ceny ropy Brent, a także słabnący złoty. Do tego dochodzi jeszcze decyzja Arabii Saudyjskiej w sprawie cięć produkcji.

REKLAMA