REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Wiedźmin 3. Karnawał trwa dalej, CD Projekt zaskoczył wszystkich zyskami

Zysk netto Wiedźmina w drugim kwartale 2019 r. był niemal dwa razy wyższy od oczekiwań analityków. Spółka zarobiła na czysto 33,9 mln zł, podczas gdy konsensus zatrzymał się na poziomie 18,6 mln zł. Wiceprezes CD Projekt przyznał, że największy wpływ na ten wynik miała świetna sprzedaż Wiedźmina 3. Kurs akcji spółki wystrzelił.

30.08.2019
12:31
Wiedźmin 3. Karnawał trwa dalej, CD Projekt zaskoczył wszystkich zyskami
REKLAMA

Analitycy przepytywani przez PAP Biznes szacowali, że polskie studio deweloperskie zamknie się między 14,2 a 23,5 mln zysku netto. Wyskoczenia tak wysoko nad kreskę nikt się jednak nie spodziewał.

REKLAMA

Czar Wiedźmina

Spółka podała, że w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2019 roku wypracowała 214,4 mln zł przychodów ze sprzedaży. To przełożyło się na 51,7 mln zł zysku netto. Motorem napędowym tego wzrostu była sprzedaż trzeciej części Wiedźmina.

Według informacji studia do końca czerwca wszystkie odsłony kultowej serii sprzedały się w liczbie 40 mln egzemplarzy. Połowa przypada właśnie na ostatnią część, która mimo upływu czasu świetnie się trzyma. Dość powiedzieć, że w tym roku CD Projekt sprzedał więcej jej kopii niż... w I półroczu ubiegłego roku.

 class="wp-image-972342"
Źródło: Google

Największy wpływ na osiągnięty w pierwszym półroczu wynik niezmiennie miała świetna sprzedaż Wiedźmina 3. To potwierdza nasze przekonanie, że warto inwestować w tworzenie jak najlepszych gier, które dzięki swej jakości sprzedają się przez wiele lat. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku gracze kupili nawet więcej kopii trzeciej części Wiedźmina niż w analogicznym okresie zeszłego roku — tłumaczył w komunikacie Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych.

Plany CD Projekt

Spółka podaje, że w pierwszym półroczu wydała 60 mln zł na produkcję gier i nowych technologii. Najbardziej oczekiwaną premierą jest Cyberpunk, który ma wyjść dokładnie 16 kwietnia 2020 roku.

Od strony marketingowej pierwsze półrocze spędziliśmy na intensywnych przygotowaniach do kampanii promocyjnej, a w szczególności do czerwcowych targów E3. Dzień przed targami zaprezentowaliśmy składy pudełek z grą, ogłosiliśmy datę premiery oraz udział Keanu Reevesa. W tym samym momencie uruchomiliśmy preordery. Na samych targach pokazywaliśmy fragment Cyberpunka, który cieszył się ogromnym powodzeniem i przywiózł z tegorocznego E3 85 nagród i wyróżnień - mówi Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD Projekt.

Wcześniej czekają nas jednak inne wydarzenia. Na jesieni na rynku ma się pojawić GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana w wersji na iPhone’y, a następnie na smartfony z Androidem. 15 października swój debiut zaliczy natomiast Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na Nintendo Switch.

CD Projekt prowadzi też testy beta aplikacji GOG Galaxy 2.0, która umożliwi graczom połączenie w jedną bibliotekę osiągnięć ze wszystkich gier.

REKLAMA

CD Projekt na giełdzie

Dobre wyniki finansowe przełożyły się na wzrosty na giełdzie. 29 sierpnia polska spółka zaczynała z wyceną 243 zł za udział, dzień później startowała już z poziomi 250 zł. Oznacza to, że łączna kapitalizacja waha się obecnie w granicach 24 mld zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA