REKLAMA
  1. bizblog
  2. Transport

Budowa dróg ekspresowych. W najbliższych dniach pojedziemy nową obwodnicą

Już w drugiej połowie września ma zostać otwarta dla ruchu duża część obwodnicy Koszalina. Pod koniec miesiąca pojedziemy też ekspresówką między Kiełpinem a Kołobrzegiem. Oba odcinki stanowią część powstającej drogi ekspresowej S6, która biegnie z Gdańska przez Słupsk, Koszalin, Kołobrzeg, Szczecina aż po Świnoujście.

05.09.2019
13:48
Budowa dróg w Polsce. W najbliższych dniach samochody pojadą nową obwodnicą
REKLAMA

Fot. GDDKiA

REKLAMA

Obwodnica Koszalina i Sianowa w ciągu S6 od węzła Koszalin Zachód do węzła Koszalin Północ powinna zostać udostępniona dla ruchu w drugiej połowie września — poinformował we czwartek szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jeszcze pod koniec sierpnia poinformowano, że inny odcinek S6, pomiędzy Kiełpinem a Kołobrzegiem jest już prawie gotowy, a obecnie trwają już odbiory i ostatnie prace. Na koniec września inwestycja powinna zostać zakończona — napisała GDDKiA.

Częściowo udostępniony kierowcom jeszcze został już leżący jeszcze bardziej na zachód odcinek Nowogard-Płoty. W drugiej połowie sierpnia ruchu z obecnej drogi krajowej nr 6 został przeniesiony na południową, biegnącą w stronę Koszalina jezdnię drogi S6 na całym odcinku o długości 20 km. Zakończenie całości inwestycji i oddanie do ruchu drogi już w pełnym dwujezdniowym przekroju planowane jest w ostatnim kwartale.

S6 to najważniejsza trasa drogowa Pomorza i należy do najważniejszych ogniw krajowego systemu komunikacyjnego. Nie tylko połączy największe miasta Polski Północnej, stanowiąc połączenie drogowe polskich portów morskich, od Świnoujścia i Szczecina, do portów Trójmiasta.

REKLAMA

Ekspresówka będzie też stanowić kręgosłup systemu drogowego obsługującego nadmorski ruch turystyczny. To właśnie od 6 na północ będą odchodzić drogi prowadzące do najważniejszych kurortów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA