REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Szaleństwo ogarnęło kupujących na Allegro. Te liczby muszą robić wrażenie

Promocje na Allegro to jest to, co lubimy. Ostatnia akcja serwisu dobitnie to pokazała. Allegro ujawniło liczby z Allegro Smart! Week. Klienci kupowali średnio trzy mln produktów dziennie.

11.10.2021
13:16
Allegro Smart! Week podliczony. Szaleństwo ogarnęło kupujących na Allegro. Te liczby muszą robić wrażenie
REKLAMA

Allegro chwali się, że tegoroczny festiwal zakupowy Allegro Smart! Week przewyższył poprzednią edycję pod względem liczby ofert i zyskanych oszczędności.

REKLAMA

W tym roku pobiliśmy kolejny rekord. W czasie Smart! Week nasi klienci kupowali średnio trzy mln produktów dziennie. Największą popularnością cieszyły się kategorie: dom i ogród, zdrowie i uroda, supermarket oraz oczywiście elektronika

– mówi Aleksandra Sroka-Krzyżak, strategy director w Allegro. 

Jej zdaniem Allegro stało się miejscem, w którym Polacy kupują wszystko, czego potrzebują – od produktów codziennego użytku po wymarzony sprzęt elektroniczny czy gry.

Oczywiście nie byłoby to możliwe bez naszych sprzedających. W ciągu ostatniego roku intensywnie pracowaliśmy nad ulepszeniem metod i mechanizmów pozyskiwania ofert, aby zapewnić klientom jeszcze lepsze ceny. Wspólnie ze sprzedawcami przygotowaliśmy ponad dwa mln ofert w atrakcyjnych cenach

– podaje Aleksandra Sroka-Krzyżak.

Z danych wynika, że na akcji skorzystali też sprzedający. Trwający tydzień festiwal zakupowy Allegro pozytywnie wpłynął bowiem na sprzedaż. Wystawiający oferty promocyjne sprzedali o 72 proc. produktów więcej niż przeciętnie.

 class="wp-image-1566418"

Allegro informuje, że 80 proc. sprzedaży na platformie w ramach Allegro Smart! Week wygenerowali sprzedawcy zewnętrzni – najczęściej mali i średni przedsiębiorcy. Sprzedaż przeszło osiem tysięcy polskich MŚP oferujących produkty w ramach festiwalu Smart! Week przekroczyła pułap 98 mln zł.

W czasie festiwalu strona główna Smart! Week była odwiedzana średnio siedem razy na sekundę. Największą popularnością cieszyły się kategorie: dom i ogród, zdrowie i uroda, supermarket oraz elektronika.

REKLAMA

Najszybciej wyprzedał się zestaw Lego Speed Champions Ferrari F8 Trubtio, który zniknął w 11 sekund, a z kolei odkurzacz Xiaomi Dreame V11 w mniej niż w minutę. Prawie 98 proc. zamówień na Allegro dostarczono w 1-2 dni.

Najchętniej kupowane produkty podczas Allegro Smart! Week:
● Konsola Microsoft Xbox Series S 
● Smartfon Apple iPhone 12 
● Konsola Nintendo SWITCH
● Smartband Xiaomi Mi Smart Band 6  
● Ekspres automatyczny De'Longhi 
● Odkurzacz Xiaomi Roborock S5 Max 
● Smarfon Realme narzo 30A
● Odkurzacz Mi Robot Vacuum Mop Pro

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA