REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Allegro ruszyło z usługą Allegro Pay. Linię kredytową do 4 tys. zł dostaniesz w 15 sekund

Allegro rusza z usługą, dzięki której użytkownicy będą mogli korzystać z linii kredytowej nawet do 4 tys. zł, zapewnianej przez samą platformę zakupową. Przejście przez całą procedurę ma zająć dosłownie chwilę. Z Allegro Pay pierwsi klienci skorzystają już w piątek.

31.07.2020
9:08
Allegro Pay już działa. Nowa metoda płatności to jak błyskawiczny kredyt bez odestek
REKLAMA

Allegro obiecywało w 2020 r. szereg ważnych zmian w funkcjonowaniu platformy i dotrzymuje słowa. Serwis uruchamia właśnie usługę Allegro Pay, która ma być uzupełnieniem dla dotychczasowych metod płatności.

REKLAMA

Allegro Pay pozwoli użytkownikom Allegro na kupno przedmiotu i odroczenie spłaty do 30 dni lub rozłożenie płatność na 5, 10 lub 20 miesięcznych rat. W ten sposób będzie można zadłużyć się nawet do 4 tys. zł.

Indywidualna analiza

„Osoby, które po zalogowaniu na Allegro, w metodach płatności do wyboru w formularzu dostawy i płatności zobaczą Allegro Pay, będą mogły aktywować usługę i zyskać nawet 4 tys. zł do wykorzystania na swoje zakupy na platformie. Wystarczy tylko raz wypełnić prosty wniosek, a środki zostaną przyznane na podstawie indywidualnej analizy, dokonanej przede wszystkim w oparciu o dane pochodzące z baz zewnętrznych oraz historię zakupów na Allegro” – wyjaśnia serwis zakupowy. 

Co ważne, budżet zakupowy przyznawany jest bezterminowo - przy braku korzystania z usługi, klient nie ponosi żadnych kosztów. Nie ma również miesięcznych opłat i abonamentów

– czytamy w komunikacie prasowym

Kredyt bez odsetek

W przypadku odroczenia płatności klient nie będzie musiał płacić żadnych dodatkowych odsetek. Oprocentowanie 0 proc. dostaną też subskrybenci Allegro SMART! wybierając opcję trzech miesięcznych spłat. Płatności można realizować m.in. za pomocą BLIK-u i szybkich przelewów.

Allegro informuje, że dostęp do aktywacji usługi dostało już kilkadziesiąt tysięcy osób, ale w trakcie roku będzie o systematycznie rozszerzany. Co istotne, cała procedura ma trwać tyle, co mgnienie oka.

Aktywacja usługi zajmie naszym klientom niespełna minutę, a 15 sekund wystarczy im do zrealizowania transakcji

- powiedział François Nuyts, prezes Allegro. 

Zmiany w Allegro

REKLAMA

Allegro na początku roku zapowiadało włożenie miliarda złotych w rozwój swojego ekosystemu. Platforma inwestuje w usprawnienie wyszukiwania za pomocą deep machine learning (wyszukiwarka domyśli się, czego szukamy na stronie i poda nam spersonalizowane rekomendacje i sugestie), rozbudowuje punkty odbioru oraz skraca czas potrzebny na obsługę klienta.

W 2019 r. Allegro zarobiło na czysto 399 mln zł – o 73 proc. więcej niż rok wcześniej. EBITDA wzrosła o 18 proc. do 1,21 mld zł, a przychody o 31 proc. do 2,39 mld zł. Pod koniec 2019 roku Allegro.pl miało 21 mln zarejestrowanych użytkowników, a w pięciu miastach Polski zatrudniało ok. 2000 pracowników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA