REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Pieniądze

banqUP wchodzi do kolejnych krajów i nie ustaje w otwieraniu banków na nowych rynkach

Otwarta bankowość w Europie staje się coraz popularniejsza w miarę jak kolejne instytucje otwierają swoje API dla fintechów. Jednym z nich jest polsko-belgijski banqUP, który właśnie rozszerzył swoją działalność o dziewięć dodatkowych rynków.

29.07.2020
11:02
banqUP wchodzi do kolejnych krajów i nie ustaje w otwieraniu banków na nowych rynkach
REKLAMA

Poniższa mapa pokazuje ekspansję startupu, który w niedalekiej przyszłości ma zamiar świadczyć usługi na całym kontynencie.

REKLAMA
 class="wp-image-1211711"

A jakie są to usługi?

banqUP to platforma otwartej bankowości

Dyrektywa PSD2 wprowadziła europejską bankowość w zupełnie nowy rozdział. Dzięki niej banqUP może korzystać z danych klientów, które udostępniają banki. Spółka działa jako pośrednik pomiędzy bankami (integrując uzyskane od nich informacje), a innymi instytucjami rynku finansowego. W ten sposób przesyła informacje o rachunkach czy historię transakcji.

Informacje te mogą zostać wykorzystane do integracji kont bankowych, oceny zdolności kredytowej, potwierdzania tożsamości czy też wsparcia MŚP w zarządzaniu płynnością finansową

Ubiegamy się także o licencję KNF na świadczenie usług PISP - Payment Initiation Service Provider, która pozwoli nam na inicjację płatności z rachunku bankowego w Polsce i kolejnych krajach

- wyjaśnia Krzysztof Pulkiewicz, szef firmy.

banqUP współpracuje nie tylko z bankami, ale również z instytucjami, które same nie posiadają licencji TPP (third party provider).

banqUP działa z Belgii, ale technologia powstaje w Polsce

Siedziba główna spółki znajduje się w Brukseli. W Polsce działa jej spółka-córka, która prowadzi rekrutację developerów do warszawskiego biura.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA