REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Allegro.pl zapowiada inwestycje na miliard złotych i trzy ważne zmiany dla użytkowników

Allegro zamierza zainwestować okrągły miliard złotych w rozwój swojego ekosystemu w 2020 r. Platforma ujawniła właśnie, jak zamierza ułatwić życie sprzedawcom i klientom.

13.02.2020
16:47
REKLAMA

Zwiększenie sprzedaży o 118 proc. i liczby opublikowanych ofert o 40 proc. (do 130 mln) – to wyniki Allegro z ubiegłego roku. Z platformy co miesiąc korzysta już 18 mln polskich użytkowników i 140 tys. sprzedawców. Serwis każdego dnia wzbogaca się o 100 tys. ofert. W ciągu sekundy w jego wyszukiwarkę wstukiwanych jest 1600 zapytań.

REKLAMA

Te liczby całkiem nieźle obrazują skalę działania czołowej platformy sprzedażowej w Polsce. Allegro nie zamierza jednak zwalniać tempa.

Chcemy zachęcić Polaków, by więcej kupowali online

– deklaruje Francois Nuyts, prezes Allegro.

Jakie zmiany w 2020 r.?

Platforma chce w przyszłym roku skupić się trzech obszarach.

Klienci przychodzą na Allegro ze względu na duży wybór i niskie ceny. Dlatego chcemy, by było wygodniej i szybciej

– tłumaczył Nuyts.

1. Dostawy

Ubiegły rok był pierwszym, w którym usług Allegro Smart obowiązywała przez pełne 12 miesięcy. Umożliwia ona wykupienie abonamentu (miesięcznego bądź rocznego), w ramach którego wszystkie dostawy realizowane są w cenie.

Platforma podaje, że rekordziście udało się dzięki temu zaoszczędzić 90 tys. zł.. Łącznie klientom w kieszeniach zostało 500 mln zł.

Co nowego czeka nas w tym roku? Serwis chce rozbudować sieć punktów odbioru i wprowadzić możliwość śledzenia dostaw na każdym etapie dostarczania. Pojawi się również „zautomatyzowany proces zwrotu”. Allegro chce też rozwijać narzędzia dla sprzedawców, które ułatwią im analizę i optymalizację dostaw.

Jednym z  priorytetów jest zapewnienie szybkości dostaw.

W Black Friday najszybsze dostawy były realizowane w ciągu 5 godzin

– opowiadał prezes Allegro.

2. Wygodniejsze wyszukiwanie

Allegro zamierza również inwestować w deep i machine learning, by usprawnić proces wyszukiwania produktów. Wyszukiwarka ma domyślić się, czego szukamy na stronie i podawać nam na tacy spersonalizowane rekomendacje i sugestie.

Serwis podaje, że 65 proc. decyzji zakupowych zaczyna się od wstukania w okienko wyszukiwarki odpowiedniego hasła.

3. Poprawa obsługi klienta

W 2020 r. platforma skupi się na rozbudowie narzędzi skracających czas, jaki sprzedawcy poświęcają na pomoc klientom. Pomóc ma w tym Centrum Wiadomości, które umożliwi obu stronom komunikowanie się poprzez Allegro za pomocą rozwiązania na wzór czatu, a cała wymiana wiadomości ma być zapisywana na jednej platformie.

Pod koniec stycznia Allegro informowało też o starcie Allegro Gadane, gdzie klienci i sprzedawcy będą mogli wymieniać się swoimi doświadczeniami. Serwis podzielony jest na fora tematyczne.

REKLAMA

Plany Allegro

Platforma chce dzięki tym zmianom pozyskać  w bieżącym roku o 20 proc. więcej sprzedawców i zwiększyć liczbę ofert do 200 mln. Allegro podkreśla, że z roku na rok ma coraz większy wpływ na polską gospodarkę. W 2019 r. razem ze sprzedawcami i partnerami biznesowymi serwis zwiększył polskie PKB o 13 mld zł. Platforma odprowadziła też 0,5 mld zł z tytułu VAT.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA