REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Allegro nie fiksuje się na walce z Amazonem. Spółka chce z przytupem wejść do Czech

Ponad 11 mln sprzedanych produktów w ubiegłym roku chwali się czeski detalista. Mall Group to duża platforma e-commerce, można by rzec – odpowiednik Allegro. Według dziennika „Hospodarske Noviny” spółka może zostać przejęta przez hegemona polskiego handlu internetowego.

15.09.2021
12:32
Rynek e-commerce. Allegro nie fiksuje się na walce z Amazonem, wchodzi do Czech
REKLAMA

Allegro z uwagą obserwuje zapewne poczynania Amazona na polskim rynku, ale wygląda na to, że nie zamierza ograniczać się do obrony. Ba, atakuje zagraniczny rynek. Spółka nie potwierdziła doniesień, mówiących o zakupie Mall Group.

REKLAMA

Czeski dziennik twierdzi jednak, że rozmowy są na zaawansowanym etapie

O planach przejęcie Mall Group mówiło się już wcześniej, w maju tego roku. Inwestorzy mają dość przynoszącej straty firmy i szukają sposobu, by ją sprzedać. Innym rozwiązaniem, które miało być brane pod uwagę, był debiut na giełdzie w Amsterdamie. Spółka była wówczas wyceniana na 2 mld euro.

Na wieść o przejęciu akcjonariusze Allegro zareagowali pozytywnie. Od rana lider polskiego e-commerce zyskuje prawie 1 proc.

 class="wp-image-1537837"
źr: investing.com

Grupa Mall opiera się przede wszystkim na sklepie Mall.cz

REKLAMA

Jego ofertę uzupełnia handlujący elektroniką Czc.cz i zajmujący się sprzedażą artykułów spożywczych Košík.cz.

Głównymi właścicielami Mall Group są firmy inwestycyjne PPF i EC Investment. Pierwsza z nich należała do zmarłego w marcu miliardera Petra Kellnera. Druga jest w rękach Daniela Křetínského i Patrika Tkáča. Trzecim udziałowcem jest fundusz Rockway Capital.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA