REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Allegro ogłosiło, że przejmuje X-press Couriers. Piorunujący efekt na giełdzie w Warszawie

Allegro przejęło firmę X-press Couriers specjalizującą się w dostawach tego samego dnia. Informacja zrobiła piorunujące wrażenie na giełdzie. Kurs wystrzelił do 8,5 proc. Nawet jak na giełdę w Warszawie to niecodzienny przejaw entuzjazmu.

08.10.2021
11:36
Allegro ogłosiło, że przejmuje X-press Couriers. Piorunujący efekt na giełdzie w Warszawie
REKLAMA

Allegro na otwarciu sesji giełdowej zyskiwało zaledwie 1,2 proc. Za jedną akcję płacono 55,80 zł. Kurs wystrzelił trochę po dziesiątej, osiągając prawie 60 zł. W kulminacyjnym momencie wzrost przekraczał 8,5 proc. Potem kupujący odrobinę spuścili z tonu i kurs spadł poniżej 7 proc.

REKLAMA
 class="wp-image-1564102"
Kurs Allegro na GPW w piątek przed południem. Źródło: Stooq.pl

Ostatni raz 60 zł za papiery Allegro płacono 30 września, potem spółka z dnia na dzień radziła sobie coraz gorzej.

 class="wp-image-1564105"
10 ostatnich sesji w wykonaniu Allegro. Źródło: Stooq.pl

Dzięki rajdowi Allegro indeks największych spółek notowanych na GPW przebił dzisiaj poziom 2400 pkt., umacniając się prawie 2 proc.

Zamiast szukać sklepu, Polacy wybierają Allegro

Allegro konsekwentnie stawia na jak najszybszą realizację zamówień, podkreślając, że użytkownicy mają już do dyspozycji kilka milionów ofert z dostawą tego samego dnia, co zamówienie. Przejęcie X-press Couriers idealnie wpisuje się w tę strategię, co zresztą podkreślił cytowany w komunikacie Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro.

Nasi klienci coraz chętniej korzystają z tej usługi jako alternatywy dla zakupów offline. Zauważyliśmy również, że dodanie jej do ofert przekłada się na dodatkową sprzedaż dla naszych sprzedawców – wskazał.

I dodał, że Allegro zamierza wprowadzić dostawy tego samego dnia do kolejnych miast.

Gigant podkreśla, że X-press Couriers jest kolejną, obiecującą spółką, która tak jak wcześniej OpenNet czy Fin.Ai, zyska szansę na dynamiczny rozwój i wsparcie w ramach grupy.

Miliony ofert z dostawą następnego dnia

Z danych Allegro wynika, że już ponad jedna trzecia Polaków aktywnie kupuje na Allegro. Klienci mają do wyboru ponad 35 tys. punktów odbioru i automatów paczkowych.

REKLAMA

Dzięki temu większość z ponad 160 mln ofert w ramach programu Allegro Smart! sdociera do kupujących w ciągu 1-2 dni. Ponad 25 mln ofert może być dostarczone już następnego dnia po zakupie, a kilka milionów nawet w dniu zakupu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA