REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

W Telewizji Polskiej żądają 1500 zł podwyżki. Dla podwładnych Jacka Kurskiego 10 tys. zł to za mało

Związek zawodowy Wizja i rada zakładowa TVP chcą podniesienia w spółce wynagrodzenia zasadniczego, poinformował press.pl. Miałoby ono wzrosnąć o minimum 1500 zł.

30.09.2021
6:03
W Telewizji Polskiej żądają 1500 zł podwyżki. Dla podwładnych Jacka Kurskiego 10 tys. zł to za mało
REKLAMA

Ile zarabia się w TVP? Nie tak mało. W 2020 roku średnie wynagrodzenie w Telewizji Polskiej wyniosło 9,8 tys. zł brutto i było to o 260 zł więcej niż w 2019 roku. W Telewizji Polskiej pracuje 2867 osób, o 42 więcej niż rok wcześniej.

REKLAMA

Wynagrodzenie zarządu TVP wyniosło w 202o roku 2,17 mln zł. Łączne nakłady na wynagrodzenia w Telewizji Polskiej zwiększyły się o 6,2 proc. do 545,19 mln zł.

Ale to nie wszystko. Związkowcy domagają się, by przywrócono co najmniej 20-proc. dodatek motywacyjny, który miałby być wypłacany co miesiąc pracownikom czasowo-premiowym. Wśród postulatów jest też podniesienie premii zadaniowej i honorariów. Chcą, by powrócił dodatek stażowy i waloryzacja wynagrodzeń, która rekompensowałaby pracownikom postępującą inflację.

REKLAMA

Mamy nadal nadzieję, że w dalszym ciągu dobrą wolą Zarządu jest sukcesywny wzrost wynagrodzeń pracowników w spółce. Pracownik osiąga satysfakcję i zadowolenie ze świadczonej pracy, starając się wykonywać powierzone mu zadania efektywnie, jeśli dochody, które uzyskuje pozwalają mu na realizację jego potrzeb

– napisali związkowcy w liście do kadr TVP.

W tym roku TVP otrzymała 2,066 mld zł z tytułu owej rekompensaty właśnie oraz abonamentu rtv. A jej przychody ogółem to 3,2 mld zł. To oznacza, że w tym roku przychody Telewizji Polskiej się zwiększyły o 5,4 proc. A mimo to stacja wszystko przewaliła i jeszcze miała stratę. O tym, co wyrabia Jacek Kurski, szczegółowo pisała niedawno Agata.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA