menu
Biznes
Praca IT
Blog
Najnowsze
Biznes
Energetyka
Gospodarka
Obserwator Finansowy
Pieniądze
Prawo
Praca
Transport
Zakupy
Zdrowie
Poradniki
Tech
Technika
Sprzęt
Oprogramowanie
Gry
Foto
Social Media
Militaria
Nauka
RTV
Kosmos
Poradniki
Na topie
Rozrywka
Najnowsze
Seriale
Filmy
VOD
Netflix
Disney+
HBO Max
SkyShowtime
Canal+
Co obejrzeć?
Gry
Media
TV
Książki
Audiobooki
Komiksy
Dzieje się
Dramy
Horrory
Popularne seriale
Autoblog
Wiadomości
Testy
Auta używane
Porady
Klasyki
Ciekawostki
Przegląd rynku
SW+
Kontakt
PiS
Dobro Polaków? Dla PiS ważniejsze jest dobro deweloperów
Gminy mają dane o cenach transakcyjnych mieszkań. Ale mimo że to publiczne rejestry, żeby je dostać, trzeba zapłacić, dlatego od lat te publiczne dane nie służą obywatelom, ale firmom, które stać na masowe ich kupowanie i odpłatne dalsze udostępnianie. To ma się skończyć, a dane z Rejestru Cen Nieruchomości mają zostać uwolnione. Pierwszy krok właśnie...
11.09.2025 06:44
Efekt 500+? Wyparował. Bieda znowu dopadła Polaków, sześć lat socjalu jak wyrzucone w błoto
Rząd chwalił się, że dzięki programowi 500+ Polacy masowo wychodzą z biedy. I rzeczywiście, statystyki mówiły, że liczba osób żyjących poniżej minimum egzystencji wyraźnie spadała. Wystarczyło jednak, by politycy spuścili ze smyczy inflację i doszło do katastrofy. Ta bomba może wybuchnąć PiS-owi w twarz tuż przed wyborami.
28.04.2023 06:10
Zaczyna się. 500 plus wzrośnie do 800 zł, a ZUS dla przedsiębiorców nie będzie obowiązkowy
Wybory coraz bliżej, więc największe partie w pocie czoła pracują nad czymś, co stanie się ich znakiem rozpoznawczym w przekonywaniu wyborców jak kiedyś proste i wpadające w ucho 500+. PiS już rozumie, że Polski Ład był za trudny. No i nie miał najważniejszego elementu – zyskiwać na nim muszą wszyscy, większość to za mało, bo głośna mniejszość może wszystko zniszczyć. Wygląda więc na to, że odgrzeje stare dobre 500+ i zwaloryzuje do 800 zł, żeby odzyskało dawny blask. Co z tym może zrobić największy konkurent? Liberałowie wydają się bezsilni. Aż tu nagle wjeżdża hasło o dobrowolnym ZUS. No i to jest adekwatna broń dla arsenału PiS. Czy mądra? To już inna sprawa, ale ma przynajmniej siłę rażenia.
19.10.2022 05:53
Rząd będzie pompować zyski deweloperów. Czeka nas kolejny boom mieszkaniowy
Jarosław Kaczyński zdradził, że w ministerialnych gabinetach trwają rozważania na temat obniżenia rat kredytów hipotecznych. Teraz Polaków nie stać na kupno mieszkań, ale rząd dosypie im ukradkiem trochę kasy spoza budżetu, rata spadnie do 1500 zł miesięcznie i popyt znów ruszy z miejsca. Deweloperzy i banki już pewnie zacierają ręce.
10.09.2022 10:09
Wsadźcie sobie te miliardy z KPO i reperacji. Damy radę bez waszej łaski, nasz rząd już działa
Prawo i Sprawiedliwość już chyba pogodziło się z tym, że grubo ponad 100 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy przejdzie Polsce koło nosa. W sumie nie szkodzi, bo rząd przypomniał sobie nagle o starych długach naszych sąsiadów, przy których kasa z Brukseli wygląda jak kieszonkowe przedszkolaka. Zaczęło się od podniesienia kwestii reparacji od Niemiec, a teraz PiS odkurza długi Czechów.
09.09.2022 05:57
Tani węgiel – oto, co PiS obieca Polakom, żeby wygrać wybory w przyszłym roku
Co nam PiS w sobotę obieca, żeby wygrać kolejne wybory? Dużo fajnego - to pewne, musi przecież czymś przykryć te trudne doświadczenia życia codziennego – zmęczenie pandemią, wojną i przede wszystkim to, że biedniejemy z powodu inflacji. A więc szykujcie się na dodatkowy urlop, czternaste emerytury już na stałe i oczywiście na waloryzację 500+ do 700+ – to czarny koń, który działa przy każdych wyborach, więc i teraz musi zadziałać. Ale czy to już?
04.06.2022 09:52
Złe banki, dobry PiS? Przypomnijcie sobie, co Orban powiedział po wyborach, nas też to czeka
Dopłaty do kredytów, ustawowe ograniczenie marż banków i wreszcie nieoprocentowane pożyczki na spłatę kredytów hipotecznych dla najbiedniejszych – według RMF FM takie pomysły leżą teraz na biurku premiera. A za chwilę zamrożenie cen żywności? Oddanie rodzinom z dziećmi całego podatku dochodowego? Trzynasta emerytura? Stop – to akurat już mamy. Spójrzcie na Węgry, bo Viktor Orban dał Polakom piękną lekcję, by nie wpadali w sidła populistów, bo ci zaraz po wyborach wykręcą ich bokiem.
08.04.2022 07:40
Omijajcie urzędy skarbowe szerokim łukiem. Nie ze strachu, z litości
Setki szkoleń, potok podręczników, konferencje prasowe i miliardy złotych wydane na promocje – trudno uwierzyć, że po gigantycznym rozgardiaszu, jaki rząd zafundował Polakom na przełomie roku, sztandarowy program PiS zniknie prawie z dnia na dzień.
26.03.2022 08:33
PiS może i kocha Polaków, ale nienawidzi Polski. Oto efekt wielkiej obniżki podatków
Rząd udaje, że wręcza Polakom piękny prezent, tymczasem Polska zmierza ku samobójstwu. Zmiany podatkowe, które właśnie ogłosił premier, podbiją nam inflację tak, że się nie pozbieramy. RPP będzie musiała przyspieszyć z podwyżkami stóp procentowych. Kolejna to skok o 1,5-2 pkt. proc.? - pytają ekonomiści. Spłacający hipoteki powinni zapłakać raczej zamiast cieszyć się na obniżkę podatków. Do tego obniżka PIT to dalszy spadek dochodów samorządów. Usługi publiczne - szkoły, szpitale, przychodnie, które dziś jak nigdy wymagają wzmocnienia, właśnie zostaną osłabione. Serio boję się, że to wszystko się zaraz zawali. Byle do wyborów.
25.03.2022 06:33
Klasa średnia mówi PiS-em. Tak świetnej obrony Polskiego Ładu jeszcze nie widziałem
Nic tak nie broni idei, jak jej kiepska krytyka. Klasa średnia chyba wzięła sobie tę zasadę do serca, bo uparcie próbuje zdyskredytować przeciwników Polskiego Ładu, serwując opinii publicznej oderwane od życia problemy i niezrozumiałe porównania. A na deser funduje nam bajkę o celowym dorzynaniu lepiej zarabiających Polaków za pomocą podnoszenia stóp procentowych. Na miejscu premiera Morawieckiego kończyłbym właśnie pisać replikę, ośmieszyłbym oponentów i ogłosił, że skoro tak wyglądają zarzuty wobec reformy, to znaczy, że działa świetnie.
21.02.2022 13:32
Polski Ład miał jeden główny cel. Przywrócił podatek, który wcześniej PiS sam zniósł
Skomplikowane ulgi dla klasy średniej, brak odliczenia składki zdrowotnej od podatku, a skończyło się na zwykłym podniesieniu drugiej stawki podatkowej dla najlepiej zarabiających – załamują ręce eksperci. Efekt długich tygodni rozpaczliwego łatania Polskiego Ładu można było osiągnąć dużo prościej. Wystarczyło po prostu przywrócić 40-proc. stawkę PIT.
18.02.2022 11:52
Rząd wprowadzi obowiązkowe szczepienia dla wszystkich? Dzieli nas już tylko jeden krok
Minister zdrowia całkiem niedawno ujawnił, że szefostwo Prawa i Sprawiedliwości, w tym sam Jarosław Kaczyński, są za wprowadzeniem obowiązkowych szczepień. Jeśli ma rację to nie dość, że szczepienia przeciwko covidowi ruszyły by w naszym kraju z kopyta, to jeszcze przy okazji wpadłoby nam do kieszeni 57 mld euro. Słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zabrzmiały bardzo...
19.01.2022 13:31
Rząd daje, przedsiębiorcy kradną. PiS znalazł proste wytłumaczenie wysokiej inflacji
Szalony wzrost cen towarów w sklepach to jeden z większych problemów ekipy rządzącej. PiS przez długi czas ignorował problem, a gdy ten wybuchł Polakom w twarz, premier Morawiecki wpadł na świetny pomysł: po prostu wmówmy konsumentom, że to wina przedsiębiorców.
12.01.2022 13:31
Drożyzna atakuje, a tu rząd wyskakuje prezentem. Reakcja Polaków bezcenna. Jak w tej reklamie
Czy tarcza obniży inflację? Oczywiście, że nie. Nie taki jest cel. Celem jest złagodzenie jej skutków dla tych, którzy odczuwają to najbardziej i trzeba to zrozumieć, zamiast ślepo oburzać się, że rząd wprowadza rozwiązania „antyinflacyjne”, które z inflacją nie mają szans wygrać – pisze Agata Kołodziej w najnowszym felietonie.
14.12.2021 13:32
Mamy dość zakazu handlu w niedziele. Klienci Biedronek i Lidli postawili Senat pod ścianą
Ponad połowa ankietowanych jest za całkowitym zniesieniem handlu w niedziele. Sondaż nie mógł ukazać się w ważniejszym momencie. Za kilka dni senatorowie będą głosować za przyjęciem bądź odrzuceniem nowelizacji, która ma uszczelnić przepisy i sprawić, że ograniczenia znów będą nie do ominięcia.
30.09.2021 11:33
TVN będzie teraz jak Telewizja Trwam. To wina Donalda Tuska
Dlaczego Donald Tusk jest winny? Bo wrócił, bo Zjednoczona Prawica się go boi, bo to za jego czasów PiS dostawał łomot, jakich mało. I w końcu: bo to jego popierał i nadal może to robić TVN. (Fot. Fot. Flickr.com/Maciej Śmiarowski/KPRM)
08.07.2021 16:47
PiS ma problem, bo 500+ się zepsuło i już nie działa na Polaków. Ba, coraz bardziej nas wkurza
Tylko 11 proc. Polaków chce, żeby 500+ było wypłacane jak do tej pory. Dlaczego? Bo Polacy stali się radykalni, nie chcą rozdawania pieniędzy każdemu, kto wyciąga ręce, uważają, że te pieniądze trzeba zacząć oszczędzać i wypłacać tylko najbiedniejszym, a potem dodatkowo pilnować, na co je wydają. Bo na wakacje nie wolno, wakacje to luksus. Na paliwo do samochodu? Też nie, auto to też luksus. Chcemy bonów towarowych zamiast gotówki do ręki. Chcemy zamordyzmu i autorytaryzmu pełną gębą.
05.05.2021 07:06
Trzeba to w końcu głośno powiedzieć. Nie stać nas na 500+ dla bogatych
Pięćset złotych to dla nich raczej dodatek do kieszonkowego dla dziecka, niż pieniądze przesądzające o tym, w jakich warunkach żyje ich pociecha. O kim mowa? O wąskiej grupie najzamożniejszych Polaków, do których transferujemy co roku miliardy złotych. To fanaberia, na którą w czasach covidu najzwyczajniej w świecie nas nie stać. Podejrzewam, że w głowie większości...
22.01.2021 08:18
Wyborcze cysterny wstydu ledwo wyjechały, a już nie wiadomo, kto powinien oblać się rumieńcem
Znowu jedna partia polityczna, chcąc zdobyć przewagę nad drugą, zamiast wychwalać swój program, woli bić ile popadnie w oponentów. Taki widocznie mamy klimat. Cysterny wstydu już jadą, a w tle pojawił się gigant paliwowy, który teraz tłumaczy, że wcale nie jest wielbłądem.
05.09.2019 11:36