REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Wielka ofensywa Ryanaira w Polsce: 27 nowych połączeń, bilety już od 39 zł!

Ryanair przedstawił swoje plany na przyszły rok. Prezes grupy Michael O’Leary zapowiada, że takiego lata jak te, które czeka nas w 2020 r., jeszcze nie widzieliśmy. Irlandczycy otworzą u nas ponad 20 nowych połączeń.

04.09.2019
16:12
Ryanair otwiera 27 nowych połączeń. Bilety już od 39 zł
REKLAMA

Można byłoby zacząć trochę złośliwą uwagą, że w przypadku Ryanaira nie chodzi o to, ile nowych tras otwiera, a ile połączeń uda mu się nie odwołać. Od dwóch lat irlandzkiej firmie strajk grozi strajk. Nawet w ostatnich dniach, O’Leary najpierw cudem uniknął paraliżu w Wielkiej Brytanii, a następnie poległ na Półwyspie Iberyjskim, gdzie niemal dzień w dzień musi ciąć połączenia.

REKLAMA

Polskę na razie te turbulencje omijają. Ba, Ryanair ma zamiar szkolić u nas nowych pilotów. Linia szykuje się też do ofensywy pod kątem liczby połączeń. Już niebawem na polskich lotniskach Irlandczycy uruchomią 27 nowych tras. Zwiększy się też liczba samolotów, bazujących w naszym kraju z 24 do 35.

Lato 2020 u Ryanaira

Najbardziej na tej małej rewolucji skorzystają podkatowickie Pyrzowice. Jeżeli plany Ryanaira się sprawdzą port stanie się rentowny, nawet obsługując tylko tę jedną linię. Prognozy zakładają 43-procentowy wzrost ruchu, dzięki któremu lotnisko będzie obsługiwać 1,25 mln klientów Ryanaira rocznie (milion przyjmuje się powszechnie jako próg rentowności) i ponad 5,5 mln ogółem. Liczba połączeń wzrośnie z 6 do 18.

Wśród 27 nowych tras znalazły się też takie połączenia jak Katowice - Pafos, Manchester, Brindisi, Bolonia, Katania, Cork, Dortmund, Goeteborg i Kijów. Z Krakowa będziemy mogli polecieć do Palermo, z Gdańska do Odessy,  z podwarszawskiego Modlina do Tel Awiwu, a z Bydgoszczy do Edynburga. Interesującą wydają się też propozycje lotów z Poznania. Ze stolicy Wielkopolski będzie można wybrać się m.in. do Budapesztu, Paryża i Odessy.

Bilety od 39 zł

Z okazji inauguracji nowego rozkładu O’Leary zapowiedział, że wprowadza do sprzedaży bilety od 39 zł na podróże do listopada. Rezerwacji trzeba jednak dokonać najpóźniej do piątku 6 września. Większość połączeń z nowego rozkładu będzie dostępna od końcówki października.

Żeby jednak nie było tak różowo, trzeba też odnotować, że całkiem niedawno nasz niskokosztowy wakacyjny przyjaciel zapowiedział cięcia w siatce połączeń. Serwis pasażer.com informował w sierpniu o zawieszeniu połączeń z Modlina do Memmingen, Lizbony i na Majorkę.

Pełna lista nowych połączeń:

Katowice - Bolonia

Katowice - Brindisi

Katowice - Katania

Katowice - Kolonia

Katowice - Cork

Katowice - Dortmund

Katowice - Goteborg

Katowice - Kijów

Katowice - Manchester

Katowice - Odessa

Katowice - Oslo

Katowice - Pafos

Gdańsk - Kopenhaga

Gdańsk - Goteborg

Gdańsk - Hamburg

Gdańsk - Odessa

Poznań - Budapeszt

Poznań - Charków

Poznań - Odessa

Poznań - Paryż

Kraków - Bruksela Zaventem

Kraków - Londyn Luton

Kraków - Palermo

Warszawa Modlin -Tel Awiw

Wrocław - Odessa

REKLAMA

Bydgoszcz - Edynburg

Olsztyn Mazury - Kolonia

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA