REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Motoryzacja /
  4. Zakupy

Myślisz o zakupie samochodu? Nowa opcja daje wolne od rat

Niepewność na rynku sprawia, że wiele osób odkłada daleko w nieznaną przyszłość myśl o zakupie auta. Gorzej jednak z tymi, którzy stoją pod ścianą i są zmuszeni do nabycia nowego samochodu, np. do firmy. Właśnie dla nich z nową opcją ułatwiającą zakup samochodu wyszła firma Carsmile, która wprowadziła u siebie możliwość odroczenia płatności miesięcznej raty leasingowej.

31.01.2023
15:48
Myślisz o zakupie samochodu? Nowa opcja daje wolne od rat
REKLAMA

Już wcześniej pisaliśmy o inicjatywie firmy Carsmile pt. Tarcza Leasingowa. Teraz firma poszła dalej i rozszerzyła swoją usługę o Wakacje Leasingowe, z których można skorzystać dwukrotnie w okresie spłaty auta.

REKLAMA

Polacy boją się teraz kupować auta

O tym, że to nie jest najlepszy czas na zakup nowego auta, mówią już nie tylko dane z gospodarki, ale również nastroje Polaków. Z badań wynika, że:

  • 21 proc. zainteresowanych nabyciem samochodu obawia się, że miesięczna rata za auto będzie za wysoka,
  • 14 proc. respondentów niepokoi się, że jeden gorszy miesiąc w firmie czy w pracy spowoduje, że okresowo nie będą oni w stanie regulować swoich zobowiązań.

Stąd też nowa inicjatywa Carsmile w postaci Wakacji Leasingowych odpowiada na aktualne obawy potencjalnych nabywców.

Wakacje Leasingowe polegają na możliwości odroczenia płatności raty za samochód, dzięki czemu maleje prawdopodobieństwo, że leasingobiorca nie poradzi sobie z ciężarem leasingu w chwili ,gdy dotkną go przejściowe problemy finansowe – wyjaśnia Łukasz Domański, prezes Carsmile.

undefined

Jak działają Wakacje Leasingowe?

Carsmile wskazuje, że w czasie trwania umowy leasingowej będzie można zawiesić dwie raty.

O pierwsze Wakacje Leasingowe można się będzie ubiegać po sześciu miesiącach spłaty samochodu - tłumaczy firma.

Co się stanie po skorzystaniu z Wakacji? Okres umowy się wydłuży, natomiast nie będzie się to wiązać z żadnymi dodatkowymi opłatami czy koniecznością aneksowania kontraktu. Samą umowę leasingu auta z nową opcją można zawrzeć na okres od dwóch do sześciu lat.

Wakacje od raty to najprostsze rozwiązanie, jakie można zaproponować leasingobiorcy, borykającemu się z przejściowymi problemami z płynnością. Rozwiązanie to pozwala uniknąć opóźnień czy też stresu związanego z ewentualną windykacją - mówi Michał Knitter, wiceprezes Carsmile.

Z kolei Marcin Szulc, dyrektor sprzedaży Cofidis Polska, partner inicjatywy, przewiduje, że nadchodzące miesiące będą wymagającym okresem dla osób prowadzących własną firmę, a zwłaszcza dla tych, dla których samochód jest narzędziem pracy.

REKLAMA

Dając leasingobiorcom prawo od odroczenia dwóch rat leasingowych, ułatwiamy im decyzję o realizacji podstawowej potrzeby, jaką jest zakup firmowego auta - dodaje Szulc.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA