REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Komunikat Specjalny Narodowego Banku Polskiego. Gotówki nie zabraknie

Narodowy Bank Polski informuje, że w Polsce nie zabraknie gotówki. Z uwagi na zwiększoną skalę transakcji, w niektórych lokalizacjach, występują pewne opóźnienia w dostawie gotówki do bankomatów z centrów logistycznych banków komercyjnych i firm obsługujących gotówkę. Są to jednak chwilowe niedogodności, a Narodowy Bank Polski posiada wystarczające zapasy gotówki.

26.02.2022
20:20
wojna-na-ukrainie-bankomaty-kolejki
REKLAMA

Wojna w Ukrainie i agresja Rosji budzi zrozumiały niepokój. Wiele osób postanowiło w tych trudnych chwilach mieć przy sobie więcej gotówki. Pojawiają się nawet fake newsy, że miałoby jej zabraknąć.

REKLAMA

Pamiętajmy, że jest to nieprawda. Nie będzie żadnych limitów, a gotówki nie zabraknie. Nie powielajmy takich informacji, podobnie jak wiadomości o limitach wypłat w bankach, limitach na stacjach paliw itp.

Wszystkie takie działania sprzyjają tylko dezinformacji i pogłębiają niepokój.

W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na gotówkę, Narodowy Bank Polski informuje, że posiada wystarczające zapasy w pełni umożliwiające pokrycie zapotrzebowania klientów banków na pieniądz gotówkowy.

Wszystkie zamówienia banków realizowane są bez limitów wartościowych, w pełnej strukturze nominałowej, na terenie całego kraju.

REKLAMA

Narodowy Bank Polski pozostaje w ścisłej współpracy ze wszystkimi podmiotami obsługującymi rynek obrotu gotówkowego w Polsce.

Z uwagi na zwiększoną skalę transakcji, w niektórych lokalizacjach, mogą występować opóźnienia w dostawie gotówki do bankomatów z centrów logistycznych banków komercyjnych i firm obsługujących gotówkę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA