REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Limit wypłaty gotówki, zawieszone działanie BLIK. Sieć zalały fake newsy i dezinformacja

Każdy z nas codziennie jest narażony na zagrożenia w cyberprzestrzeni, ale są momenty, gdy czujność trzeba jeszcze dodatkowo wzmocnić. Agresją Rosji na Ukrainę spowodowała, że plotki i fake newsy dosłownie zalały media społecznościowe.

24.02.2022
18:23
Limit wypłaty gotówki, zawieszone działanie BLIK. Sieć zalały fake newsy
REKLAMA

W związku z agresją Rosji na Ukrainie można spodziewać się wzmożonych działań dezinformacyjnych na terenie Polski, związanych między innymi z dostępnością gotówki. Przestrzega przed nimi Komisja Nadzoru Finansowego.

REKLAMA

W takich momentach częściej niż zwykle staramy się trzymać gotówkę blisko siebie. Pokazała to już pandemia koronawirusa. Zapotrzebowanie na gotówkę w Polsce wzrosło skokowo. Narodowy Bank Polski i KNF zapewniają, że gotówki w bankach nie zabraknie.

Nie daj się nabrać i sam nie podawaj dalej fałszywych informacji. Polski sektor działa bez zakłóceń i realizuje wszystkie swoje funkcje wobec klientów

- apeluje w komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego.

KNF zaznacza, że fałszem jest informacja: KNF zamierza wprowadzić dzienny limit wypłat gotówki w oddziałach banków w Polsce. Komisja wyjaśnia, że KNF nie ma w planach wprowadzać żadnych limitów na wypłaty gotówki.

REKLAMA

Urząd zwraca również uwagę na ryzyko zwiększonej aktywności cyberprzestępców i apeluje do wszystkich klientów banków o rozwagę i ostrożność.

Pojawiły się także informacje o tym, ze zawieszona zostanie możliwość płacenia przez BLIK. To również ma być związane z sytuacją na Ukrainie i to także jest fake news. System BLIK działa bez zarzutu i nie będzie zawieszony.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA