REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy
  3. Pieniądze

Mają ponad 90 mld złotych pochowanych w szufladach. Sprawdźcie swoje

Nawet 21 mld dol., czyli ponad 90 mld zł, w niezrealizowanych kartach prezentowych Amerykanie mogą mieć pochowane w szufladach i innych miejscach. Okazuje się, że wiele osób po otrzymaniu takiego prezentu szybko o nim zapomina, a to często kwoty nie do pogardzenia.

25.02.2023
7:11
Mają ponad 90 mld złotych pochowanych w szufladach. Sprawdźcie swoje
REKLAMA

Nie masz pomysłu na prezent, a wręczanie gotówki w kopercie kojarzy ci się z łapówką? Dobrym kompromisem w takiej sytuacji jest zakup karty prezentowej w jednej z sieci handlowej, czy u jakiegoś dostawcy usług, na przykład w parku rozrywki. Problem polega na tym, że obdarowany często nie ma czasu lub ochoty na realizację tej karty, a najczęściej o niej zapomina i wydane na nią pieniądze się marnują.

REKLAMA

Z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Credit Summit wynika, że aż prawie trzecie Amerykanów ma niezrealizowane karty prezentowe schowane w szufladzie, torebce czy portfelu. Co więcej, co najmniej połowa obdarowywanych w ten sposób gubi kartę prezentową, zanim pojawi się okazja, by ją zrealizować.

Prawie 100 mld zł w szufladzie

Ze względu na skalę tego zjawiska może chodzić o gigantyczne kwoty pieniędzy. Autorzy badania szacują, że w kartach prezentowych zamrożonych może być aż 21 mld dol. czyli ponad 94 mld złotych. Większość badanych ocenia, że wartość posiadanych przez nich kart prezentowych to mniej niż 200 dolarów.

Karty podarunkowe są niezwykle popularne i niemal wszyscy lubią je dostawać, ale wiele osób wrzuca je do szuflady, czekając na odpowiednią okazję. Używaj ich, nie oszczędzaj ich – zachęca Rebecca Stumpf z Credit Summit.

Do wyników badania firmy Credit Summit oczywiście trzeba podchodzić z pewnym dystansem, ponieważ zostało ono przeprowadzone w formie sondażu na próbce 1200 osób od 16 lat wzwyż. 60 proc. badanych to kobiety, a roczne zarobki ankietowanych wynosiły od mniej niż 25 tys. dol. do ponad 150 tys. dol.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA