REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Pieniądze

Jeff Bezos zostanie pierwszym bilionerem? To tylko kwestia czasu

Pierwszy bilion w rękach jednego człowieka stanie się faktem już w czasie najbliższych paru lat. Posiadaczem takiej fortuny ma stać się Jeff Bezos, szef Amazona. Jego majątek rozrasta się w błyskawicznym tempie pomimo kryzysu — a może właśnie dzięki niemu.

17.05.2020
18:32
Jeff Bezos będzie pierwszym bilionerem. To tylko kwestia czasu
REKLAMA

Dziś w poczet najbogatszych ludzi na świecie wchodzą miliarderzy, w najbliższej dekadzie jednak kilkoro z nich będzie miało na swoich kontach bankowych jedno zero więcej. Świat obiegł raport, w którym pierwszym spośród tego grona jest Jeff Bezos.

REKLAMA

Gdy miliardy to zaskórniaki

Jeśli majątek Jeffa Bezosa będzie wciąż rósł w prognozowanym przez Comparisun tempie - 34 proc. rocznie - w wieku 62 lat, do 2026 r. zostanie on pierwszym bilionerem. Zdaniem analityków Comparisun tylko 11 z 25 najbogatszych ludzi ma realne szanse na zostanie za swojego życia bilionerami.

Spośród tej grupy to prezes Amazona ma największe szanse, aby w tym wyścigu zająć pierwsze miejsce.

Najmłodszym pośród zestawienia ma zostać Mark Zuckerberg, szef Facebooka, który przy obecnym tempie wzrostu, dołączy do elitarnego grona bilionerów do 2036 roku, w wieku 51 lat.

 class="wp-image-1157651"

Źródło: Comparisun

Biznesmen czasów zarazy

Comparisun biorąc dane z ostatnich pięciu lat (do 16 września), nie miał jak uwzględnić zysków, które Bezos odnotował podczas kryzysu - czyli gwałtownego wzrostu zasobów Amazona, gdy ludzie rzucili się na zakupy online.

Prócz tego liczba 36 mln Amerykanów ubiegających się o bezrobocie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, przyczyniła się do tego, że zsumowany majątek miliarderów z USA powiększył się tylko przez miesiąc - na przełomie połowy marca i kwietnia - o 9,5 proc., czyli bagatela o 282 mld dolarów.

Pomimo 38 mld dolarów, których po ostatnim postępowaniu rozwodowym zmuszony był się zrzec na rzecz MacKenzie Bezos, z którą przez 25 lat pozostawał w małżeństwie, Jeffowi wiedzie się świetnie.

Według Bloomberga wartość akcji Amazona w portfelu Bezosa wzrosła w tym roku już o 28 mld dolarów, dzięki czemu jego majątek jest już wyceniany na 143 mld dol.

Niedoszły biliarder, Sknerus

Bogactwo Bezosa szybko rośnie nawet pomimo ogólnoświatowego kryzysu, podczas którego traci prawie każdy. Amazon zdecydował się jednak w ostatnim czasie obniżyć płace pracowników magazynu o 2 dol./h. Wywołało to falę krytyki, nie pierwszy raz w przypadku Bezosa.

REKLAMA

Pracownicy przeprowadzili wiele protestów w sprawie warunków pracy, także w ostatnich tygodniach. Część z nich na znak sprzeciwu wobec tej sytuacji odeszła z pracy.

Kogo jak kogo, ale człowieka, który niebawem ma stać się bilionerem, powinno być, stać na to, aby zapewnić zatrudnionym przez siebie ludziom godziwe warunki i bezpieczeństwo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA