REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Technologie

Elon Musk idzie na całość. Tesla inwestuje 1,5 mld dol. w bitcoina i chce płatności w kryptowalucie

Tesla zainwestowała 1,5 mld dol. w bitcoina i zamierza rozpocząć przyjmowanie płatności w tej kryptowalucie. Po serii tweetów Elona Muska wychwalających kryptowaluty najwyraźniej przyszedł czas na przekucie tych deklaracji w konkret. Po pojawieniu się informacji na ten temat kurs bitcoina wystrzelił do 44 tys. dol.

08.02.2021
14:08
bitcoin-bankomat-wymiana
REKLAMA

Informacja o inwestycji w bitcoina i deklaracja o planowanym rozpoczęciu przyjmowania płatności pojawiła się w rocznym sprawozdaniu złożonym w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), czyli amerykańskim odpowiedniku KNF-u.

REKLAMA

„W styczniu 2021 roku zaktualizowaliśmy naszą politykę inwestycyjną, by osiągnąć większą elastyczność i jeszcze bardziej zdywersyfikować i zmaksymalizować zwroty z tych zasobów gotówki, które nie muszą służyć do zapewnienia spółce odpowiedniej płynności kapitałowej” – napisano w dokumencie spółki.

Jak wyjaśniono, w ramach tej nowej polityki Tesla może zainwestować część tej wolnej gotówki w „pewne określone alternatywne aktywa rezerwowe”. Spółka wskazała, że właśnie dlatego postanowiła w styczniu zainwestować 1,5 mld dol. w bitcoina.

„Co więcej, w bliskiej przyszłości zamierzamy zacząć przyjmować w bitcoinach płatności za nasze produkty” – napisała Tesla. Jak zaznaczono, początkowo płatności w kryptowalucie będą przyjmowane na małą skalę i po spełnieniu wszelkich wymogów formalnoprawnych.

 class="wp-image-1355212"

Na reakcję rynku nie trzeba było długo czekać. Po tym, gdy w mediach pojawiła się informacja o zainwestowaniu przez Teslę 1,5 mld dol. w bitcoina kurs tej kryptowaluty wystrzelił błyskawicznie. W krótkim czasie bitcoin podrożał o 15 proc. do 44 tys. dol.

Fan kryptowalut

Elon Musk od dłuższego czasu nie ukrywał swojego ciepłego stosunku do kryptowalut, ale w ostatnich dniach przeszedł na tym polu do prawdziwej ofensywy.

Po niedawnej zamianie opisu z „CEO in SpaceX & Tesla” na „#bitcoin” wycena najpopularniejszej kryptowaluty świata w ciągu jednego dnia wzrosła z 32 do 38 tys. dol. W miniony czwartek tweetnął tylko jedno słowo: „Doge”. To wystarczyło, by wartość stworzonej dla żartu kryptowaluty Dogecoin (Doge – pieseł) skoczyła o ponad 40 proc.

REKLAMA
https://bizblog.spidersweb.pl/musk-gielda-twitter-dogecoin/

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA