REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Sądny dzień CD Projektu. Giełda wstrzymała oddech, inwestorzy skrzykują się w internecie

Zarząd CD Projektu przełożył publikację wyników finansowych na 22 kwietnia. I tak się składa, że to właśnie dzisiaj. Giełda od rana z niecierpliwością czeka na informacje o kondycji grupy.

22.04.2021
11:06
cd-projekt-kurs
REKLAMA

Tydzień temu CD Projekt pochwalił się szacunkowymi danymi dotyczącymi sprzedaży „Cyberpunka 2077".

REKLAMA

Okazało się, że przed premiera i tuż po niej gra bez problemu znajdowała nabywców. Później nastąpiło jednak ostre hamowanie, co mocno zaniepokoiło inwestorów.

Notowaniom giełdowym polskiej spółki nie sprzyja też fakt, że coraz więcej funduszy decyduje się grać na niej krótko. W Rejestrze Krótkiej Sprzedaży KNF ujawniły się już cztery podmioty: Egerton Capital, Marshal Wace, Eminence Capital i Citadel Advisors.

Zarejestrowane szorty mają łącznie prawie 2,5 proc. A trzeba przecież pamiętać, że w rejestrze trzeba się ujawnić mając powyżej 0,5 proc. Liczby funduszy, które pozostają w cieniu nie znamy.

Zapał do gry na spadki sugeruje, że inwestorzy instytucjonalni liczą na niepowodzenia CD Projektu. na forum Bankiera trwa wprawdzie mobilizacja i nawoływania do trzymania akcji, ale patrząc po wycenie, nie przynosi ona specjalnego efektu.

Na akcjach CD Projektu rano było spokojnie

Na otwarciu w czwartek kurs „wiedźminów” wzrósł o 1,8 proc. do 175.70 zł, by po godzinie zlecieć na 173,93 zł.

 class="wp-image-1414801"

Odbiór publikacji wyników finansowych CD Projektu poznamy dopiero jutro. Grupa podsumuje ubiegły rok około 17.30, czyli już po zamknięciu notowań Giełdy Papierów Wartościowych. Godzinę później odbędzie się konferencja prasowa.

REKLAMA

AKTUALIZACJA:

Na zamknięciu czwartkowych notowań akcje CD Projektu zyskiwały 0,57 proc. Kurs spółki wynosił 173,58 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA