REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

CD Projekt najdroższy w historii. Tak się zarabia na grach. I… giełdzie

262 zł - tyle trzeba obecnie płacić za pojedynczą akcję CD Projektu na warszawskiej giełdzie. To więcej niż w czasie poprzedniego szczytu we wrześniu.

08.11.2019
14:55
CD Projekt najdroższy w historii. Tak się zarabia na grach. I giełdzie
REKLAMA

Pod koniec października Bloomberg wybrał 50 firm, którym należy się przyglądać w 2020 roku. Polskim rodzynkiem, a zarazem najmniejszą spółką w zestawieniu był CD Projekt, który wylądował jednak na pierwszym miejscu w rankingu oczekiwanego wzrostu sprzedaży.

REKLAMA

Akcje CD Projekt wciąż idą w górę

Był 22 października. Jedną akcję można było wówczas kupić za 234 zł. Od tego czasu akcje Polaków nieprzerwanie rosną, stanowiąc filar indeksu WIG20.

 class="wp-image-1014425"
Ostatnie pół roku kursu spółki, źródło: Google.

Cyberpunk 2077” napędza kurs

Oczekiwania wobec kwietniowej premiery są kolosalne. Nie braknie więc głosów CD Projekt nie może sprostać wymaganiom graczy, którzy w głowach wykreowali sobie już nieskazitelny obraz gry. Polskie studio jest jednak niewątpliwym ulubieńcem graczy, który część przychodów czerpie również z cyfrowej dystrybucji na platformie GOG

Akcje CD Projekt najdroższe w historii. Cenę napędza premiera gry „Cyberpunk 2077” class="wp-image-940619"

Erste Group podwyższa rekomendację

Jak podaje Bloomberg, Emil Popławski, analityk Erste, podwyższył rekomendację dla polskiej spółki z „trzymaj” do „akumuluj”. Ta rekomendacja oznacza, że analityk ocenia potencjał akcji na wzrost nawet do 10 proc.

REKLAMA

8 listopada w południe cena akcji osiągnęła maksimum - 265,8 zł.

Kapitalizacja giełdowa CD Projektu przekroczyła tym samym 25 mld zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA