REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Szybka dostawa to priorytet? Allegro wprowadza nowy sposób filtrowania ofert

Wyświetlanie przy ofertach przewidywanego czasu dostawy oraz wprowadzenie specjalnego filtru, który ułatwi wyszukiwanie ofert z szybkimi dostawami. Takie pożądane przez wielu użytkowników Allegro właśnie pojawiły się w największej platformie zakupowej w Polsce. Ta zmiana może wpłynąć motywująco na sprzedawców i średni czas dostawy wyraźnie się skróci.

02.09.2020
14:52
allegro
REKLAMA

„Wprowadzamy kolejne usprawnienie zakupów na Allegro. Teraz klienci mogą zobaczyć przewidywany czas dostawy i łatwo wybrać te oferty, które dotrą szybko” – mówi prezes Allegro Francois Nuyts. „Przewidywany i szybki czas dostawy jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność ofert sprzedawców na Allegro, a tym samym ich sprzedaż” – dodaje.

REKLAMA

Allegro obiecuje, że dzięki wprowadzanym zmianom klienci będą mogli zobaczyć przewidywany czas dostawy, łatwiej wybrać korzystną ofertę opcję, a następnie śledzić drogę przesyłki. Serwis zaznacza, że już teraz cztery piąte zakupów dostarczanych jest w 1-2 dni.

To sprawka sztucznej inteligencji

Na czym w praktyce polega nowy system oznaczania ofert w zależności od czasu dostawy? Oferty z szybką dostawą są teraz oznaczone na liście ofert jako „dostawa dzisiaj”, „dostawa jutro” lub „dostawa pojutrze”.

Skąd wiadomo, kiedy paczka dojdzie i czy sprzedawca nie deklaruje krótkiego czasu na wyrost? Allegro zapewnia, że o precyzję tych informacji dba system opracowany przez „duży zespół specjalistów z zakresu logistyki, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji”.

„Funkcja jest wynikiem zastosowania uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji do analizy setek milionów transakcji dokonanych w Allegro w ujęciu historycznym oraz danych zebranych bezpośrednio od ponad 117 tys. sprzedawców i partnerów logistycznych w czasie rzeczywistym” – wyjaśnia serwis zakupowy.

Firma chwali się, że ze względu na „dużą złożoność platformy i ogromną liczbę firm dostarczających dane” jest to „unikalne rozwiązanie w skali globalnej”. Allegro obiecuje, że klienci zawsze otrzymają tę samą jasną informację o tym, kiedy nadejdzie ich przesyłka.

Sprzedawcy, to wam się opłaci

REKLAMA

Firma podkreśla, że informacje o dostawie będą widoczne w każdym momencie podczas zakupów: podczas przewijania listy ofert, na stronie każdej oferty, w podsumowaniu zakupów, a także w zakładce „Moje zakupy”. To właśnie tam można śledzić drogę przesyłki od przygotowania paczki przez sprzedającego do dostawy do klienta. 

Allegro kusi też sprzedawców korzyściami płynącymi z przyspieszenia dostaw. „Dla sprzedawców, którzy poprawiają jakość swoich ofert, np. korzystając z umów dostawy Allegro z przewoźnikami logistycznymi na bardzo atrakcyjnych warunkach, oznacza to większy popyt ze strony klientów, co przekłada się na większe możliwości sprzedaży” – wskazuje serwis.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA