REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Wejście Primarka do Polski coraz bliżej. Sieć wykonała kolejny ruch

Długo oczekiwany przez klientów debiut sieci Primark nad Wisłą jest coraz bliżej. Dowód? Primark Limited zarejestrował u nas swoją spółkę. Otwarcie pierwszego oddziału ma nastąpić w ciągu kilku miesięcy.

28.05.2019
10:16
Primark wchodzi do Polski. Spółka wykonała kolejny ruch
REKLAMA

fot: a_marga/flickr.com/CC BY-SA 2.0

REKLAMA

Niewiele jest sieci z ubraniami, które wzbudzają w ludziach tyle emocji. Gdy kilka lat temu na Facebooku pojawiło się fałszywe wydarzenie dot. wejścia Primarka do naszego kraju w ciągu dosłownie kilkunastu godzin polajkowało je 15 tys. internautów.

Przez dłuższy czas takie wieści pozostawały jednak wyłącznie niepotwierdzonymi plotkami. Dopiero w ubiegłym roku Puls Biznesu poinformował, że zapadła ostateczna decyzja – Irlandczycy pojawią się w Polsce. Pierwszy sklep miał zostać otwarty w budowanej wówczas Galerii Młociny.

Galeria została niedawno otwarta, ale Primarka jak nie było, tak nie ma. Dlaczego? Oficjalnej informacji na ten temat nie ma. Być może jest to w pewnej mierze uzasadnione. Cisza dodatkowo potęguje zainteresowanie debiutem sieci nad Wisłą. Na razie jeden z lokali w galerii pozostaje zamknięty, a na jego ścianie widać napis: „Najmodniejszy debiut roku”. Pojawiły się tam również nazwy Alexanderplatz i Oxford St., czyli lokalizacje sklepów Primarka. Czyżby to właśnie tu mieli pojawić się Irlandczycy?

Na razie Primark wykonał inny, mniejszy ruch i zarejestrował w KRS spółkę Primark Sklepy z siedzibą w Swarzędzu. Jako przedmiot działalności spółki podano sprzedaż detaliczną odzieży prowadzonej w wyspecjalizowanych sklepach  – donosi serwis dlahandlu.pl.

REKLAMA

Primark to sieć obecna w 11 krajach w Europie i Ameryce, łącznie ma przeszło 350 sklepów. Za granicą irlandzka sieć słynnie z bardzo niskich cen. W Wielkiej Brytanii niemała cześć asortymentu wyprzedawana jest za 2-3 funty, czyli odpowiednik naszych 10-15 zł.

Dla łowców okazji to więc kolejna dobra wiadomość na przestrzeni ostatnich dni. W ubiegłym tygodniu pojawiły się informacje o wejściu do Polski dyskontu Mere, który ma sprzedawać 20-30 proc. niż reszta konkurencji na rynku. Budżetowi konsumenci będą więc mogli niedługo najeść się i ubrać za naprawdę niewielkie pieniądze.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA