REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Kłopoty Trump Organization mogą zatopić Donalda Trumpa. Zarzuty prokuratorskie

Ukrywanie przed skarbówką wartych setki tysięcy dolarów benefitów w rodzaju użytkowania samochodów i mieszkań bez opłat czynszowych. Takie zarzuty ciążą na Allenie Weisselbergu, bliskim współpracowniku byłego prezydenta i dyrektorze finansowemu Trump Organization. Sama firma Donalda Trumpa też ma zostać postawiona w stan oskarżenia, co może pogrzebać jego marzenia o odbiciu urzędu prezydenta USA w 2024 roku.

01.07.2021
17:15
Zarzuty dla Trump Organization. Dyrektor finansowy oddał się do dyspozycji prokuratury
REKLAMA

Jak informuje Reuters, z dokumentów sądowych zgromadzonych w sprawie działalności Trump Organization wynika, że Weisselberg wraz z synem korzystał z wielu lukratywnych świadczeń typu darmowe mieszkania czy samochody bez zgłaszania ich skarbówce. Prokuratura zamierza postawić im zarzuty oszustw podatkowych, ale Trump Organization zapewnia o ich niewinności.

REKLAMA

Pan Weisselberg nie przyzna się do winy i będzie walczył o oczyszczenie z zarzutów przed sądem

– napisali obrońcy współpracownika Trumpa.

W oświadczeniu wydanym przez Trump Organization napisano, że działania prokuratury z Manhattanu są jedynie próbą zaszkodzenia byłemu prezydentowi i przypominają taktykę spalonej ziemi.

Trump Organization to firma zajmująca się głównie zarządzaniem nieruchomościami takimi jak pola golfowe, hotele czy ośrodki wypoczynkowe na całym świecie. Startując w wyborach prezydenckich w 2016 roku, Donald Trump przekazał jej stery funduszowi powierniczemu zarządzanemu przez swoich synów oraz właśnie Weisselberga, który dla rodziny Trumpów pracuje od – uwaga – 48 lat.

REKLAMA

Oprócz zarzutów dla Weisselberga i jego syna prokuratorzy szykują także akt oskarżenia dla samej firmy. Chcą ją oskarżyć o wieloletnie stosowanie nielegalnych mechanizmów mających na celu ukrywanie aktywów spółki. Jednym z głównych metod takich manipulacji miało być zaniżanie księgowej wartości nieruchomości, co pozwalało spółce wykazywać straty i unikać podatków.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA