REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Elon Musk kontratakuje. Wartość Tesli w jeden dzień podskoczyła o 100 mld dol.

Udziałowcy Tesli mogą zaliczyć wtorkową sesję do bardzo udanych. Kurs akcji ich spółki wzrósł o 20 proc. czyli o ponad 100 mld dol. i przełamał długi okres zjazdu po równi pochyłej. Inne firmy branży tech także zaliczyły świetną sesję na giełdzie.

10.03.2021
9:19
Tesla wystrzeliła o 20 proc. w jeden dzień. Wartość Spółki Elona Muska wzrosła o 100 mld dol.
REKLAMA

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o pesymistycznych nastrojach, które udzielały się posiadaczom Tesli. Na poniedziałkowym zamknięciu Tesla  wyceniana była po 563 dol. za akcję, czyli o wiele niżej od niedawnego maksimum - 883 dol. Wtorek przyniósł jednak zupełnie nowe otwarcie.

REKLAMA

Tesla zakończyła wtorek na poziomie 673,5 dol.

 class="wp-image-1377478"

Tesla odrobiła część strat i w ciągu zaledwie jednego dnia dołożyła 100 mld dol. do swojej kapitalizacji. W tym momencie jej akcje należą do najbardziej zmiennych na całej giełdzie.

Wystarczy cofnąć się o rok, aby zauważyć niesamowite wzrosty, jakich byliśmy świadkami na akcjach najsłynniejszej spółki motoryzacyjnej. Wzrost przebił 450 proc. w skali ostatnich 12 miesięcy. Zdarzały się jednak równie spektakularne spadki. I tak, 31 sierpnia kurs zameldował się w okolicy 500 dol., aby tydzień później skończyć w dołku równym 330 dolarom.

 class="wp-image-1377502"

Wtorkowe odbicie udzieliło się firmom technologicznym

Oddech łapały zwłaszcza te marki, które nierozerwalnie związały się w naszej świadomości z pracą z domu. Należy do nich choćby Zoom. Jego kurs zaczął spadać na wieść o otwieraniu się kolejnych stanów w USA, a także szybkiej akcji szczepienia w Izraelu i Wielkiej Brytanii. Powrót do normalności oznaczałby dla Zooma mniej klientów, który mogliby się spotykać twarzą w twarz.

 class="wp-image-1377508"

Wtorkowa sesja zakończyła się wzrostami również dla Slacka (poniżej) czy Pelotona.

REKLAMA
 class="wp-image-1377511"

Po kilka procent zyskały również spółki FAANG: Facebook, Apple i Amazon Microsoft i Google. Na niekorzyść ich notowań wpłynęła informacja o szybkim przyjęciu pakietu stymulacyjnego o wartości 1,9 bln dol. Czeka ona na głosowanie Izby Reprezentantów i podpis Joe Bidena.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA