REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Tauron ma nowego prezesa. Ziścił się zły sen związkowców?

Nie ma żadnego zaskoczenia. Spełnił się scenariusz, o którym mówiło się od co najmniej kilku dni. Nowym prezesem Tauron Polska Energia został Paweł Strączyński, który kilka dni temu zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa Polskiej Grupy Energetycznej. Ziszcza się zły sen związkowców?

01.04.2021
14:42
Tauron-Rafako-NABE-sad
REKLAMA

Przyspieszenie zielonego zwrotu i uporządkowanie aktywów węglowych, a wszystko w porozumieniu ze stroną społeczną, takie są m.in. zapowiedzi Pawła Strączyńskiego, którego Rada Nadzorcza Tauronu wybrała na nowego prezesa spółki. Takie wskazanie nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Wspominali o nim wcześniej sami związkowcy.

REKLAMA

Liczymy na szybkie spotkanie z nowym prezesem

– komentuje dla Bizblog.pl Bogdan Tkocz, wiceprzewodniczący Komitetu Protestacyjno-Strajkowego w Grupie Tauron.

Związki zawodowe w Tauronie mają pytania do nowego prezesa

Zapowiadając, że nowym prezesem spółki zostanie Strączyński, związkowcy łączyli to ze swoimi obawami o nowy podział strukturalny całej polskiej energetyki, w którym ich zdaniem Tauron miałby być częściowo wchłonięty przez PGE. A fakt, że nowy szef Tauronu jeszcze w marcu był wiceprezesem PGE - tylko podgrzewał atmosferę. 

Mamy wiele pytań dotyczących strategii spółki na dalsze lata. Słyszymy, że mają zwiększyć się zielone inwestycje. Czy będą realizowane własnymi zasobami, w tym ludzkimi, w tym osobami po przekwalifikowaniu? Czy będą utrzymane miejsca pracy? Czy razem z aktywami węglowymi pójdą też pracownicy?

– wylicza wątpliwości Tkocz.

A prezes chce rozmawiać ze związkami

Z pierwszych zapowiedzi nowego szefa Tauron Polska Energia wynika, że związkowcy niedługo mogą otrzymać odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania.

REKLAMA

Tauron jest ważnym elementem sprawiedliwej transformacji energetycznej w Polsce. Chcemy w niej aktywnie uczestniczyć we współpracy ze stroną społeczną

– przekonuje Paweł Strączyński.

Zdaniem nowego prezesa przyspieszenie zielonych inwestycji napędzi rozwój całej spółki. To zaś pozwoli zbudować firmę na solidnych podstawach finansowych. Do tego wszystkiego, jak uważa Strączyński, niezbędna jest zaktualizowana strategia Tauronu, która będzie brać pod uwagę „uwarunkowania rynkowe i sytuację wewnętrzną spółki”.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA