REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Kiedyś kojarzyli się z selfiakami. Dziś inwestują 7 mld dol. w rozwój

Oppo celuje wysoko. Mówi o osiągnięciu pozycji technologicznego lidera. W ciągu kolejnych trzech lat zainwestuje mnóstwo pieniędzy w badania i rozwój.

12.12.2019
11:12
Kiedyś kojarzyli nam się z selfiakami. Dziś inwestują 7 mld dol. w rozwój
REKLAMA

Oppo to jeden z liderów świata smartfonów. Jest piątym, największym producentem na świecie, jeśli chodzi o liczbę sprzedanych egzemplarzy. Dojście do tego miejsca zajęło firmie zaledwie 11 lat, bo swojego pierwszego smartfona wyprodukowała w 2008 roku. Oppo nie jest jeszcze szeroko znane w Polsce, ale od początku tego roku firma jest już u nas oficjalnie obecna.

REKLAMA

A co planuje na najbliższą przyszłość?

Nową linię smartwatchy, inteligentnych słuchawek bezprzewodowych oraz urządzeń 5G

Zobaczymy je w pierwszym kwartale 2020 roku.

 class="wp-image-1040040"
AR i VR od Oppo.

Później przyjdzie czas na okulary z rzeczywistością rozszerzoną, nowe technologie szybkiego ładowania i łączności 5G czy 6G – może być ciekawie.

Oppo zamierza stworzyć zintegrowany ekosystem, w którym wszystkie elementy będą ze sobą współpracowały, używając sztucznej inteligencji i ultraszybkiej łączności.

 class="wp-image-1040043"
Oppo już teraz lideruje w technologii szybkiego ładowania.

Uważamy, że połączenie jest tylko punktem wyjścia, natomiast przyszłość będzie kształtować integracja oraz konwergencja różnych elementów

– powiedział, Tony Chen, założyciel i dyrektor generalny OPPO.

Chen jest również pewny, że jego firma w przyszłości nie będzie się koncentrowała wyłącznie na smartfonach.

 class="wp-image-1040046"
Pokaz technologii 5G od Oppo.

SI i 5G mają być rusztowaniem do budowy inteligentnych rozwiązań.

REKLAMA

Na rozwój tych technologii firma wyda w najbliższym czasie 7 mld dol. Oppo ma doświadczenie we wprowadzaniu na rynek innowacji. To właśnie oni przed laty postawili na telefony z dokładnymi kamerkami na froncie (jako pierwsi mieli 16 MP). Ba, Oppo miało swego czasu w ofercie model z obracaną kamerą. Ten sam moduł mógł fotografować krajobrazy, jak i wykonywać selfie.

Oppo nie koncentruje się już jednak na gadżetach, a stawia na zintegrowany ekosystem: urządzenia będą produkowały dane, które następnie za pomocą sieci 5G trafiły będą na serwery, zajmujące się ich analizą i wyciąganiem wniosków.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA