REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Zakupy

Kto nie ma odroczonych płatności, ten gapa. Od teraz PayPo podzieli twój dług przez trzy

Zakupy na kreskę, czyli odroczone płatności, choć jeszcze raczkują, to w przyszłości mają zastąpić karty kredytowe. Na polskim podwórku coraz śmielej w tym obszarze poczyna sobie PayPo.

18.11.2021
18:40
odroczone-platnosci-PayPo
REKLAMA

Jak wynika z badania Krajowego Rejestru Długów i firmy Easy Check, już prawie 47 proc. Polaków słyszało o płatnościach odroczonych. Z takiej opcji zakupowej ma już korzystać w sumie 5 proc. online'owych klientów. To rynek będący w fazie dynamicznego rozwoju. W 2020 r. w ten sposób klienci dokonali zakupów na w sumie 24 mln dol. W 2021 r. to ma być już ok. 100 mln dol. Szacuje się, że do 2025 r. rynek odroczonych płatności urośnie 15-krotnie. 

REKLAMA

Zakupy na kreskę mają być rozwiązaniem dla e-commerce na lata, które skutecznie będzie zastępować dotychczasowe metody płatności, np. przy użyciu karty kredytowej. Blisko czoła tego wyścigu chce być też fintach PayPo, który wcześniej podjął współpracę m.in. z Grupą CCC, która odroczone płatności wprowadziła jako pierwsza sieć handlowa w Polsce i jedna z pierwszych w Europie. Teraz czas na nową usługę: Podziel na 3.

Odroczone płatności PayPo: trzy raty

Dzięki proponowanej przez PayPo usługi klienci będą mogli rozłożyć płatność za swoje zakupy na 3 raty 0 proc. Podziel na 3 od PayPo w pierwszych sklepach w Polsce ma się pojawić w grudniu. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że pierwszą z tych nieoprocentowanych rat będzie można zapłacić dopiero 30 dni od zakupu. Na spłatę kolejnych rat (nr 2 i 3) klient będzie miał kolejne 30 dni. Czyli całą kwotę zapłaci dopiero po 90 dniach od transakcji. Usługa Podziel na 3 będzie dostępna zarówno w sklepach internetowych jak i w stacjonarnych. Dlatego w niektórych sklepach finalnie może pojawić się inna liczba rat.

Stworzyliśmy bardzo uniwersalny produkt, który można łatwo modyfikować. Końcowy kształt usługi będziemy ustalać indywidualnie z każdym sklepem partnerskim i może się on różnić, np. liczbą rat u danego sprzedawcy, uwzględniając specyfikę branży i potrzeby klienta - tłumaczy Radosław Nawrocki, CEO w PayPo.

Zakupy na kreskę, czyli więcej i częściej

PayPo przekonuje, że to też idealne rozwiązanie dla samych sklepów. Wartość koszyka zakupowego opłacanego za pośrednictwem PayPo jest średnio aż o 20-40 proc. wyższa w stosunku do innych metod płatności. Dane zaś mówią, że aż 69 proc. millenialsów deklaruje, że decyduje się chętniej na zakup, jeśli widzi w sklepie dostępną metodę odroczonych płatności.

REKLAMA

Klienci, którzy korzystają z płatności odroczonych PayPo, kupują nie tylko więcej produktów, ale też robią zakupy nawet dwa razy częściej, co przekłada się bezpośrednio na wzrost wartości zamówień we współpracujących z nami sklepach – nie ma wątpliwości Nawrocki.

Usługa Podziel na 3 pojawi się też na zagranicznych rynkach. Międzynarodową ekspansję PayPo planuje na przyszły rok.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA