REKLAMA
  1. bizblog
  2. Motoryzacja /
  3. Technologie

Hell yeah czy nope? – pyta Elon Musk o nową fabrykę. Głosować można do czwartku

Ankieta Elona Muska na Twitterze ma określić poparcie dla planów budowy najnowszej fabryki Tesli w Teksasie.

05.02.2020
15:48
Tesla-Elon-Musk
REKLAMA

W 2019 r. firma wykonała historyczny ruch, otwierając Gigafactory w Sznaghaju. Być może niebawem doczekamy się kolejnej fabryki elektrycznych samochodów, ale nie w Chinach ani Niemczech, a w Teksasie. Elon Musk niejednokrotnie przykuwał uwagę użytkowników całego internetu, tym razem udało się mu to poprzez utworzenie prostej ankiety, w której zasięga opinii internautów w kwestii swojego najnowszego pomysłu.

REKLAMA

Budować, czy nie budować? Oto jest głosowanie

Prezes Tesli, Elon Musk zadał na swoim Twitterze użytkowników, czy powinien zbudować swoje kolejne Gigafactory w Teksasie.

Musk napisał enigmatycznego, ale wymownego tweeta o treści: „Giga Texas?”, dając do wyboru dwie opcje - „hell yeah” oraz „nope”. 

Ankieta zebrała ponad 185 tys. odpowiedzi.

Ponad 80 proc. internautów popiera nowy pomysł Muska.

Zagłosuj za lub przeciw Gigfactory w Teksasie
na Twitterze Elona Muska

Tesla ma obecnie dwie fabryki w USA i w Szanghaju. Producent samochodów elektrycznych ogłosił także pod koniec zeszłego roku plany budowy pierwszej europejskiej fabryki i centrum projektowego pod Berlinem.

Wyżej, mocniej, dalej

Podczas ostatniej telekonferencji Musk powiedział, że Tesla musi zwiększyć pojemność baterii, aby produkować modele o dużej pojemności, takie jak Cybertruck.

Musimy skalować produkcję akumulatorów do szalonych poziomów, których ludzie nie są w stanie dziś pojąć. To jest prawdziwy problem.

– powiedział się miliarder.

Chociaż z wynikami finansowymi Tesli bywało już różnie, to firma ostatni rok zamknęła przychodami na poziomie 24,5 mld dol., a akcje producenta najbardziej pożądanych elektryków na świecie biją rekordy popularności na giełdzie w Nowym Jorku.

REKLAMA

Najnowsze w Bizblog.pl

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA