REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Elon Musk zarabia 2,3 mld dol. na godzinę. Zobaczcie, co akcje Tesli wyprawiają na giełdzie

Od początku roku cena akcji Tesli wzrosła z 430 dol. do ponad 872 dol. To 103 procent wzrostu. Kosmiczny wynik! A to zapewne jeszcze nie koniec. Dość powiedzieć, że tylko podczas wzrostów 29 stycznia w ciągu godziny, dzięki wzrostowi cen akcji, Elon Musk zarobił 2,3 mld dol.

04.02.2020
16:35
Elon Musk w ciągu godziny zarabia 2,5 mld dol. w ciągu godziny. Zobaczcie, co wyprawiają akcje Tesli na giełdzie
REKLAMA

Ostatnie pięć dni to prawdziwe szaleństwo na akcjach ukochanego dziecka Elona Muska. Kapitalizacja spółki przekroczyła 160 mld dol., co oznacza, że Tesla jest dziś drugim najdroższym producentem samochodów. Palmę pierwszeństwa wciąż dzierży Toyota, której kapitalizacja oscyluje wokół 200 mld dol.

REKLAMA
 class="wp-image-1072332"

Robienie zrzutów ekranu z kursu Tesli nie ma wiele sensu. Na początek wtorkowego otwarcia kurs przebił na krótko 920 dol.! Biorąc pod uwagę poniedziałkowe zamknięcie notowań, cena akcji Tesli wzrosła od początku roku z 430 dol. do ponad 872 dol.

To 103 proc. wzrostu w ciągu miesiąca.

 class="wp-image-1072362"
Cena akcji Tesli od początku roku.

Dla porównania cena bitcoina wzrosła „zaledwie” o 28 proc.

Ogromne wzrosty to pokłosie świetnego kwartału, którym Tesla zakończyła zeszły rok. Spółka przyniosła 105 mln dol. zysku i był to dla niej drugi kwartał z rzędu na plusie. Choć cały rok zakończyła stratą (862 mln dol.), to zdołała odwrócić niekorzystny trend.

REKLAMA

Tesla zaczyna wywiązywać się z obietnic.

Tylko w czwartym kwartale firma dostarczyła klientom ponad 112 tys. pojazdów. Plany na 2020 rok są jeszcze bardziej daleko idące. Musk obiecuje bowiem dostarczenie pół miliona sztuk Tesli na rynek. Ma w tym pomóc otwarta w październiku fabryka w Szanghaju, gdzie produkowane są egzemplarze Modelu 3. Fabryka w amerykańskim Fremont w Kalifornii ma zaś zaspokoić popyt na Model Y.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA